Mitä sait kissaltasi joululahjaksi?
Kommentit (19)
Lipaisi kinkkua ja oksensi sitten matolle.
Karvapallo-oksennuksen talvitakilleni.
Tuli kotiin, oli todella kauan poissa (5kk)! Ihanin lahja ikinä
[quote author="Vierailija" time="19.12.2014 klo 12:45"]
Lipaisi kinkkua ja oksensi sitten matolle.
[/quote]
Ei muuten ollutkaan viime joulu, vaan sitä edellinen. Viime vuonna en tainnut saada mitään. :(
Karvapalloja saan lähes joka päivä, joulu ei ole poikkeus.
Oikeuden olla sen patjana.
Oikeuden pussailla sitä kun tarvitsin läheisyyttä.
Aitoa rakkautta jota se ei taatusti anna kellekään toiselle. Kissat eivät osaa nimittäin teeskennellä.
Aika paljon siis :)
Oli ottanut pikavipin mun nimissä ja osti sillä oman joulukinkun. Minä sain lahjaksi etuoikeuden paistaa sen.
[quote author="Vierailija" time="19.12.2014 klo 12:59"]
Kaksi hiirtä.
[/quote]
Katos, sehän oli oikein panostanut!
[quote author="Vierailija" time="19.12.2014 klo 12:46"]Tuli kotiin, oli todella kauan poissa (5kk)! Ihanin lahja ikinä
[/quote] <3
Jonkun ihme sotkun jossa oli olkea, siimaa ja punaista nauhaa. Se oli kuulemma olkipukki. En kehdannut kissan naamaa päin nauraa, koiran kanssa hihittelimme kissan selän takana.
Mulle tilasivat ihanan takin, pelasivat hankalan Candy crashin sagan tason, tekivät jouluruuat ja lämmittivät takankin ♥
Minun oli jostain syystä yhtenä iltana vaikea saada unta, ja kissa tuli tyynyni viereen (yleensä se nukkuu miehen tyynyn vieressä) ja kehräsi tauotta varmaan kaksi tuntia.
[quote author="Vierailija" time="19.12.2014 klo 21:10"]
Jonkun ihme sotkun jossa oli olkea, siimaa ja punaista nauhaa. Se oli kuulemma olkipukki. En kehdannut kissan naamaa päin nauraa, koiran kanssa hihittelimme kissan selän takana.
[/quote]
Kiitti v**usti.
T: entinen kissasi =(")=
Kauheen sotkun.