Miten bloggaajilla OIKEASTI voi olla varaa?
Heti alkuun; ei, en ole kateellinen. Olen aidosti ihmeissäni. Ja vaikka on totta, ettei kenenkään raha-asiat kuulu muille, en VOI olla ihmettelemättä nuorten naisten mahdollisuutta kuluttaa mielettömiä summia kuukausittain. Ja vielä opiskelijana!
Olen työssäkäyvä nainen, joka tienaa melko hyvin. Mutta, ei mulla ole mitenkään varaa ostaa kuukausittain merkkilaukkuja ja muita luksustuotteita. Ja mä sentään käyn töissä!
Ja kyllä, bloggaaminenkin voi olla työtä. Ja blogin kautta tulevat muut duunit on työtä. Mutta aikuisten oikeasti; kuka pystyy ostamaan luksustuotteita kuukausittain?
Mulberrya, Burberrya, Luiskaa, Chanelia... I mean really??
Kommentit (3)
Yksi sana: blogiyhteistyö. Näemmä sillä tienaa.
Ehkä sulla on oikeesti huono palkka ;) Jotkut bloggaajat eivät ymmärrä rahan perään ja elävät luotolla, jotkut bloggaajat tulevat taas varakkaista perheistä ja jotkut bloggaajat tienaavat hyvin blogia kirjoittamalla.
Kai ne tuontyyppisten blogien pitäjät on jotain varakkaiden perheiden pappa betalar -nuoria. Aina niitä semmoisiakin on ollut, ennen blogien aikakautta ei vaan niin laajasti tiedetty heidän kulutuksestaan.