Sympatiani on "abiristeilyjupakassa" täysin henkilökunnan puolella.
Henkilökunnan monet edustajat voisivat nostaa vaikka syytteitä kunnianloukkauksista meriturvallisuuden vaarantamisen kautta pahoinpitelyihin, kun nämä tiedottomassa tilassa riehuneet kokoomusnuoret "ojensivat ryssiä".
Kommentit (9)
Melko huonoa johtamista kyseisessä puljussa, mitä eilisissä iltauutisissa pomoa haatateltiin:"ei ole mitään ongelmia". Niin vissiin. Kuka uskoo. Itse en ainakaan kyseiseen paattiin rahojani kantaisi. Luteita, paskasta vettä, toimimattomia vessoja, ja juomaksi pelkkiä väkeviä. No jos joku semmosesta tykkää. Itse olisin tuosta valittanut myös.
Onkos abeja ollut risteilemässä muilla laivoilla?
Miten on selitettävissä,että ne muilla risteilleet "kokoomusnuoret" eivät ole missään muualla saaneet aikaan samanlaista hässäkkää?
kamalaa että abit ei saaneet tarpeeksi viinaa. mikä vääryys. ja itänaapurien vika tietenkin kun eivät osaa suomalaisia palvella oikealla tavalla.
onneksi iltapäivälehdistö toi tämänkin kauhistuttavan asian tietoisuuteemme.
kokemusta on samalta laivalta, jossa suomalaiset yrittivät parhaansa mukaan örveltää mutta tiukat turvamiehet pitivät menon rauhallisena.
syötiin hyvin ja juotiin tarpeeksi. pietari oli kiva nähdä myös.
Joo tottakai firman kertoma totuus on se automaattisesti oikea totuus. Eihän suuren osan mielestä siinäkään ole mitään väärää kun Findus pisti naudanlihan sijasta hevosta. Sehän lihaa joten mitä sitten jos huijaavat.
Firma yritti saada maksimivoiton sillä kuvittelivat nuorten olevan helppo kohde vedätettäväksi. Tuollaista mainosta saaneen firman palveluja ei tulisi mieleenkään käyttää. Tosiaan muiden frmojen risteilyillä ei ole ollut vastaavanlaisia ongelmia. Todella epäuskottavaa että vain yhdestä keksittäisiin läjäpäin tämän kaltaisia valheita.
Multa ei ainakaan heru sympatiaa laivalle, jossa on luteita sängyissä.
[quote author="Vierailija" time="17.02.2013 klo 09:41"]
Joo tottakai firman kertoma totuus on se automaattisesti oikea totuus. Eihän suuren osan mielestä siinäkään ole mitään väärää kun Findus pisti naudanlihan sijasta hevosta. Sehän lihaa joten mitä sitten jos huijaavat.
[/quote]
Ja Pohjois-Korea on diktatuuri, joten Ruotsi on ihan perseestä!
Eiköhän joku varustamo pykää jonkun bilepaatin jos muilla alkaa olla linjana, että aikasin hyttiin nukkumaan selvinpäin. Voihan sitä kokeilla mite paljo tulee liikevaihtoa jehovia kyyditsemällä.
Minun sympatiani ovat taas abien puolella. Liian usein tuli itsekin teininä nähtyä sitä, miten yritykset ja yrittäjät yrittivät kusettaa ihan vain sen takia, että olin nuori. Tarjottiin huonoa palvelua, huonoja tuotteita ja ihan oikeasti kai kuviteltiin, että nuorella ei ole taitoa tai älyä reklamoida asiasta.
Nyt nelikymppisenä en edelleenkään käytä niiden yrityksen palveluita, joissa sain nuorena ala-arvoista palvelua. Esim. Body Shop ja Tjäreborg.