Millä tavalla omahyväiset, muita ihmisiä halveksivasti katsovat teinit
oikein on kasvatettu?
Nyt kun olen itse jo kolmekymppinen, tiedän että kyse ei ole omasta huonosta itsetunnostani tms., vaan iso osa nuorista on sellaisia...Itseensä hirveän tyytyväisiä, eivät kunnioita vanhempia ihmisiä, ylimielinen virne naamalla kun katsovat muita ihmisiä nenänvarttaan pitkin.
Jotenkin siitä voicen Krista Siegfridsistä loistaa juuri tällainen asenne...
Kommentit (4)
Miksi ihmeessä niiden pitäisi nöyristellä tuntemattomia ihmisiä?
että olin itse tuollainen, mutta enpä kyllä oikeastaan ollut. Aika riiviö ja kamala olin, mutta osasin kuitenkin (melkein) aina käyttäytyä tilanteen vaatimalla tavalla ja aikuisia kunnioittaen.
En siis tosiaankaan tiedä noiden kasvatuksesta.
Elämässään menestystä, ystäviä ja asemaa haluava aikuinen joutuu ainakin jossain määrin peittelemään sitä. Teini ei vielä osaa.
tältäkin palstalta voi hyvin havaita) etteivät tarvitse kunnioitusta teineiltä eivätkä keneltäkään muultakaan. Go, Krista, go ja seuraavaksi kun törmäät palsta mammaan niin kuset hänen päälleen!!