Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onko teillä hormonitoimita muuttunut näin?

Vierailija
13.03.2010 |

Ennen lapsia mulla oli kierto säännöllinen 29 päivää. Ei mitään PMS-oireita tai muutakaan propleemaa, kuukautiset kesti 3-4 päivää. Välillä söin pilsuja, älillä mies hoiti ehkäisyn.



Sain ekan lapsen 30v ja tokan sitten heti perään, muutamat kuukautiset ehti tulla. Nyt olen 35v ja kk on 23 päivää, per*e tuntuu vuotavan koko ajan ja kauan (7 päivää vuotoa). Olen varsinainen hormonimonsteri, kärsin kauheista PMS-oireista ja menkat on todella kivuliaat nykyisin vaikka ennen ei mitään. Naama kukkii kuin teinillä, ekan kerran eläissäni mulla on akne!



Mieheltä on nyt piuhat katkaistu, ei siis mitään hormonaalista ehkäisyä mulla. Mitä tää on? Ihan normaalia iän mukanaan tuomaa muutosta vai mitä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla kierto alkoi lyhetä, 5 vuotta sitten (olen nyt 38v) se on nyt 23-26päivää. Juu, vuoto on ihan kauheaa ja PMS-oireista kärsin myös. Menkat myös alkavat ärtyttävästi eli ennen ns varsinaisia kuukautisia on ns tuhruvuotoa jokunen päivä..

Vierailija
2/2 |
13.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla ei ainakaan paino ole noussut ollenkaan, enkä kyllä stressinkän piikkiin näitä oireita laittaisi

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla