Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millaisia teidän 11-vuotiaat ovat? Joko alkava murkkuikä 'oireilee'? Miten?

Vierailija
21.03.2010 |

Onko levottomuutta, rauhattomuutta tms? Tyttö vai poika?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta meidän 10v kyllä oireilee jo kovasti. Tällä kertaa tyttö kyseessä, ja tytöillä tuo näkyy alkavan aikaisemmin. Vanhin tyttö alkoi myös jo kovasti saada esimurkkuoireita tuossa vaiheessa, poika vasta joskus 12v

Vierailija
2/2 |
22.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Saattaa olla ihan onneton ja hetken päästä iloinen kuin mikä. Kommentoi itse oloaan, eli huomaa itsekin miten mieli vaihtelee. Saattaa ottaa itseensä herkästi ja menee peiton alle itkeä tirauttamaan jostain pikkuasiasta. Samoin mielipiteet alkavat olla välillä jyrkkiäkin ja neuvotteluvaraa tuntuu välillä olevan vähänlaisesti. :D On silti oma kulta ja tulee sohvalla kainaloon katsomaan Simpsoneita jne.



Kaverikuvioissa aiempaa enemmän tasapainoilemista ja mm. hyvän kaverin tyttöystäväkuviot ovat saaneet meidän juniorimme ihan ulalle ("siis se hengailee jonkun TYTÖN kanssa, eikä leiki meidän kanssa"). Alkaa olla iso poika ja kodin ulkopuolinen elämä vaikuttaa häneen paljon.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi kolme