onko tämä kallis / sopiva talo?
noin 14 kilometria keskustasta, iso talo isolla omalla tontilla, 235neliötä, yksikerroksinen, 8h+k, autotalli kahdelle autolle ja 9v vanha - hintaan 335 000e????
Kommentit (9)
Pienellä paikkakunnalla 14 km keskustasta on jumalan selän takana. 3 km on siedettävä raja pikkukaupungissa, isossa 10 km. Tietty jos maalla haluaa asua, niin se on eri juttu.
Minkä kokoinen on iso tontti teilläpäin?
Aika hintavalta kuulostaa. Vaikka onkin iso talo niin on tosi kaukana keskustasta, ja vielä pienen kaupungin keskustasta. Kuinka kaukana koulu, päiväkoti, kauppa ym.?
kuulostaa aika tyyriiltä... Tietty jos maata on hehtaarikaupalla ja kunto ihan törkeen hyvä... Mutta noin yleisesti mitä olen seuraillut, niin se maankolkka on aikalailla halvimmasta päästä.
että itse maksaisin noin järkyttävän summan talosta joka on ihan korvessa...
älyttömän korvessa. Parempi vain että on etäisyyttä.
Typerää mun mielestä rakentaa omakotitalo alueelle, missä viereisen talon seinät on melkein kiinni omassa. Sama silloin asua rivarissa.
Oman talon jos rakentaa, tontin pitää olla sen verran kaukana muista taloista, että voi huoletta kusta nurkalta kuin nurkalta ilman että tarvitsee välittää muiden katseista.
Käyn mieluiten pissalla vessassa, vain metsässä kyykkypissin.
Haravoidessa on mukava rupatella naapurin kanssa, leikkipuisto on 50 metrin päässä, kävellen pääsee kaikille asioille.
älyttömän korvessa. Parempi vain että on etäisyyttä. Typerää mun mielestä rakentaa omakotitalo alueelle, missä viereisen talon seinät on melkein kiinni omassa. Sama silloin asua rivarissa. Oman talon jos rakentaa, tontin pitää olla sen verran kaukana muista taloista, että voi huoletta kusta nurkalta kuin nurkalta ilman että tarvitsee välittää muiden katseista.
Käyn mieluiten pissalla vessassa, vain metsässä kyykkypissin.
Mutta sehän oli tarkoitettu vain havainnollistamaan etäisyyttä naapureihin, eikös vain ;).
Nämä omakotitaloalueet, nehän voisivat olla vain yhtä isoa rivaria, vai mitä.
sori...suht pieni kaupunki pohjanmaalla kyse. ap