Mikahan lahko kyseessa? Perheessa lapsia kuin merenmutaa, aikuisilla yleensa ulkona takin tilalla villapaita. Myos ystavat ovat samaa maata, monilapsisia villapaitasankareita.
Kommentit (6)
Ei niillä tartte olla paljon lapsia käsittääkseni ja ei kai niillä ole villapaitapakkoakaan. Kaverini miehen ex on mormoni. Samoin ex:n lapset sitten myös.
ovat kovia lisääntymään,eivätkä pidä uteliaista nappureista
ei ilmeisesti kovin paljon eikä varmaan ihan joka paikkakunnalla, mutta on kuitenkin. Täällä Porissa niitä on ihan riittävästi, muutaman kerran ovella käyneet, ja kun olin lapse meidän naapurissa asui mormoniperhe. Oli kuitenkin ihan " tavallinen" perhe, 1 mies ja yksi vaimo ja lapsia taisi olla 3.
Tietääkö joku voiko Suomessakin mormonimies (tai vaikka muslimi)ottaa monta vaimoa? Kun se kuitenkin on periaatteessa laitonta tässä maassa.
mutta noillä ählämeillä nyt on omat lait muutenkin joiden mukaan voivat elää kuin kotimaassaan. Mutta viralliseen väestörekisteriin eivät saa kuin yhden vaimon
onko suomes mormoneja, en oo muuten ihan varma