Epäilen, että mieheni on homo
Kommentit (11)
-kaveripiirissä paljon homoja
-tuntemattomat miehet moikkailevat kadulla - jos kysyn kuka tuo oli, ei muka tiedä
-on luonteeltaan herkkä ja alistuva, minä olen ollut suhteemme " mies"
-meillä on harvoin seksiä ja vielä harvemmin miehen aloitteesta
ap
Te voitte ottaa yhteyttä SETA:n palvelevaan puhelimeen tai sateenkaariperheisiin. Ette ole yksin ja jos miehenne todella eivät ole heteroita, niin heillekin tuki ja tieto olisi paikallaan. Monelle miehelle toive tulla isäksi ja saada oma perhe on voinut olla tärkeintä maailmassa - vasta lasten jälkeen on pystynyt miettimään, että seksuaalinen suuntautuminen ei ehkä kuitenkaan ole sitä mitä on ollut olevinaan. Näin on käynyt myös monille naisille, jotka ovat löytäneet myöhemmin naiskumppanin.
Voimia teille! Jossain vanhassa z-lehdessä oli juttu perheestä, jonka isä olikin homo.
En voisi kestää ajatusta, että mieheni haluaisi tunkea itsensä toiseen mieheen... yök!
vaan fantasioita, rakkautta ja seksuaalista mielenkiintoa myös omaan sukupuoleen.
Ei homoseksuaalisuus tarkoita miesten kohdalla ensisijaisesti sitä, että haluaisi työntää peniksensä anaaliin tai naisten kohdalla sitä, että haluaisi valtavan määrän sormia vaginaan ja klitorikseen.
Homoseksuaalisuus on läsnä kaikessa siinä, missä ihminenkin, kaupassa, autoa-ajaessa, musiikkia kuunnnellessa jne. se on identiteetti eikä mikään yksittäinen teko.
tulla toimeen samaa sukupuolta olevan kanssa
seksiä tulee joka tuutista ja se on ihmisille elinehto ja menestymisen tunnus. Monet saattavat häiriintyä jos elämä on muutenkin epävarmaa, kotoa saatu huonot eväät, eivät tiedä lopussa sitten että ovatko he Romeo vai Julia.
Asian esille nostaessani mieheni vastasi: " Ole varovainen mitä puhut, puheesi voi toimia yllykkeenä. Jos alan miettimään asiaa, se voikin toteutua" .
Yök. Puheet toimisi yllykkeenä kiinnostukseen toisiin miehiin, juupa juu, kyllä se kiinnostus taitaa olla olemassa. YÖKYÖKYÖK!
Ei naurata. Lapsiakin kun tässä taloudessa on, mutta en pane pahakseni asiaa, jos rehellisesti on mitä on. Asioiden salailu ja piilottelu on pahinta.
Miehen perhe on hyvin uskonnollinen. Mieheni ei varmasti uskaltaisi mahdollista homouttaan myöntää noiden takia.
Sitten mainitsi kuitenkin lapsen ja huomasin sormuksen sormessa, joten ehkä ei sitten ollutkaan. Tai sitten oli. Mutta en kyllä ymmärrä, minkälainen nainen pitää esim. tätä miestä haluttavana.