Millainen kaiverrus vihkisormuksessasi on?
Kommentit (8)
kummankin etunimen ekat kirjaimet (pitkät nimet, ei mahtuis kokonaan) ja vihkipäivä.
Tilauksesta tehty vihkisormukseni oli tehty niin huonosti, että kun vein sen toiseen liikkeeseen normaaleja huoltotoimenpiteitä varten, he huomasivat sen olevan katkeamispisteessä, vaikka olimme olleet naimisissa vasta 6 vuotta! Tämä toinen liike korjasi sormuksen, mutta ei laittanut tekstejä takaisin.
Ennen siinä luki mieheni nimi ja pvm.
en ole aikeissa myydä sormustani, joten so what vaikka arvo laskisi?! ja tulevat sukupolvet tuskin tulevat käyttämään sormusta sellaisenaan - voivat irrottaa timantit ja sulattaa kullasta jotain uutta.
sydän välissä. Sitten on päivämäärä, jossa on vuosi kokonaan. Haluan sormuksen säilyvän vuosisatoja.
Vihkisormukseni on siis isomummuni kihlasormus enkä vanhoja kaiverruksia halunnut pois. Omat päivämäärät ja miehen nimi on omassa kihlasormuksessani.
Kihlasormuksessa miehen etunimi ja päivämäärä
Mulla lukee " Tahdon 28.8.2004"
Kihlasormuksessa on miehen nimi ja päivämäärä.