Onko 300€ liikaa
emmaljungan Duo Edge - yhdistelmävaunuista ? On ostettu -04 syksyllä ja ollut käytössä yhdellä lapsella. Uutena maksoi n.760¿ ja nyt oltaisiin myymässä niitä pois.
Erittäin hyvä kuntoiset ja uudet renkaat ostan siihen vielä ennen myyntiä :) mistään kohtaa ei ole kangas haalistunut eikä kulunut.
Kommentit (14)
hän on yli neljä puol sataa vähemmän ku mitä mie oon niistä maksanu ??
joissa vielä vuosi takuuta jäljellä tämän lehden kautta hintaan 420 ¿ - olin itse maksanut 799 tarjouksesta.
uusista 760 ¿ elikkä jos noista 300 ¿ pyytäisin niin tietääkseni olisin itse maksanu 460¿ enemmän kun nyt näiden käytettyjen ostaja ????
Kannattais lopettaa ku oot jo ittes tyhmäksi todistanu...
Vierailija:
uusista 760 ¿ elikkä jos noista 300 ¿ pyytäisin niin tietääkseni olisin itse maksanu 460¿ enemmän kun nyt näiden käytettyjen ostaja ????
saathan sinä sen 300 takaisin, eli olet maksanut tällöin periaatteessa 760-300=460¿
sitä nuo edelliset varmaan tarkoittivat...
Ihan sama mitä olet uutena maksanut ja vieläpä -04 malli en todellakaan maksais 300e vaikka olisi vaunut kuinka hyvässä kunnossa. Käytetty on aina käytetty.
Joten jos noin hyvin niistä saat niin ihmettelen. Itse en ostais käytettyjä ja noin vanhoja tohon hintaan
Kun täällä kysyy, onko joku hinta siitä ja sen kuntoisesta tavarasta liikaa, niin vastaus on aina että on ihan liikaa. Kun katsoo esim huutonetin hintoja ja toteutuneita kauppoja, niin ei siellä 300¿ ole hinta eikä mikään!
Käytetyistä en maksaisi noin paljoa. Ei tarvi hirveästi laittaa lisää niin saa uudetkin. Käytetty on aina käytetty. Ei sillä ole ihmisille väliä paljonko sinä olet niistä uutena maksanut. Vaikka se ehkä kirpaiseekin.
Voit laitta hintavaraukseksi / lähtöhinnaksi sen, mitä niistä tosiaan haluat, eli se 300 euroa.
Voit saada niistä PALJON enemmän!
Itse myin 3 vuotta vanhat Briot, olisin tyytynyt 180 euroon (tää oli lähtöhinta), mutta ne huudettiin lähes 300 euroon!
Laita huutonettiin!
Tiedätkö, että uus ilmakumirengas-setti maksaa 100 euroa?
Nostaa aika paljon vaunujen arvoa.
pari vuotta vanhat ja käytetyt, mutta niinhän sitä sanotaan että ei se ole hlmö joka pyytää, vaan joka maksaa ;)
voi mennä kaupaksi.