Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko muita jotka ovat ihmetelleet miten kauniita tai vähemmän nättejä lapsia voi kahden aikuisen geeneistä syntyä.

Vierailija
03.08.2006 |

Lähipiirissä on paljon pieniä lapsia ja jotenkin pistää silmää muutama poikkeuksellisen kaunis lapsi joilla on ihan tavisnäköiset vanhemmat. Sitten on taas eräs tyttö jolla on komea isä ja todella kaunis äiti mutta tyttö on saanut molemmilta ehkä ne heikoimmat geenit.



Meillä on taas molemmat lapset saaneet ehkä molemmilta ne hyvät piirteet (lapset tavisnäköisiä) olis voineet saada huomattavsti heikommatkin geenit meiltä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on tuttavapiirissä perhe, jossa toinen tyttäristä on varsinainen kaunotar ja toinen aivan perustavis.



Minä en ole niinkään noita kauneusgeenejä miettinyt, mutta onneksi lapset eivät tunnu perineen isänsä likinäköä (-7 ja -8) vaan kummallakin on erinomainen näkö. Isä sai silmälasit jo 4-vuotiaana!

Vierailija
2/2 |
03.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Allergiat ja astma on peritynyt yhdelle lapselle minun puoleltani. vasenkätisyyskään ei muuten periytynyt vaikka niin odotin käyvän.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi viisi