Millaisia lapsia av-mammat oikein kasvattaa....!?
Kun ovat itse niin järkyttävän kapeakatseisia, mustavalkoisia ja suvaitsemattomia. Juuri tällaisilla asenteilla joita täälläkin äidit levittää, ei todellakaan voi tulla tasapainoisia ja suvaitsevaisia, toisia ihmisiä kunnioittavia ihmisiä.
Näistä kirjoituksista jos mistä huokuu useimmiten empatian puute, kyky asettua toisten asemaan ja kunnioitus lähimäistä kohtaan. Toivottavasti saatte mitä ansaitsette!!!
Kommentit (5)
kun purkaa sen puolen itsestään tänne, niin ei tarvitse oikeassa elämässä toteuttaa;) Tänne on helppoa laukoa nekin asiat, joista pitää visusti suunsa kiinni kasvotusten.
vaikkei niitä niin suoraan laukoisikaan. Lapsi kyllä vaistoaa, miten vanhemmat suhtautuu muihin ihmisiin, vaikkei sitä ääneen sanottaisikaan. Tuskin ne, jotka täällä huutavat ja haukkuvat kaikki erilailla tekevät ja ajattelevat ja erinäköiset ihmiset, ovat oikeassa elämässäänkään kovin suvaitsevaisia. Täällä vain mielipiteet ilmaistaan ääneen.
pahempia kommentteja kun koskaan oikeassa elämässä pystyisin kellekään sanomaan! eli toisin sanoen anonyymisti on helpompi " puhua" suunsa puhtaaksi... ja tosielämässä sitten pitää sen suun kiinni! =)
joskus saatan kirjoittaa jostain aiheesta kärkkään kommentin, mutta en silti ole mikään kiihkoilija ja vihamielinen...vaan ihan normaali kiltti mamma. =)
ne kyllä sieltä rivien välistä paistaa läpi kuitenkin..
Miten ihminen voi olla sitten näin kaksinaamainen, kuten pari tähän ketjuun vastannutta.. Sievistelette normaalisti ystävillenne, mutta samaan aikaan naputtelette av:lla ja haukutte nuo samat ihmiset? Onko se nyt sitten normaalia..? Miksi ei sitten uskalleta oikeasti sanoa mitä ollaan asioista mieltä..?
Ihan naurettavaa sakkia.
Mutta toisaalta taitaa niitä pahimpia räkättäjiä ja kylmäsydämiä olla pieni osa täällä. Ihan asiallistakin keskustelua näyttää välillä syntyvän. Pieni omaan napaan tuijottajien sakki vaan helposti saa koko palstan vaikuttamaan typerältä.