Paljonko maksaisit käytetystä tripp trapp tuolista
Kommentit (10)
Alkuperäiseen kysymykseen... Kuinka vanha tuoli on? Maksaisin sen mukaan 50-100 euroa. Meillä on kyseinen tuoli uutena ostettuna, ja on ollut ihan tosi hyvä. Tosin poika osaa nousta siitä ylös, mutta sen tekee muun mallisissakin syöttötuoleissa!
Kaikissa muissa syöttötuoleissa seisoivat heti alle vuoden vanhoina.
Tripp Trapin halvan kopion saa plussakaupasta 70 eurolla, joten 50 maksaisin korkeintaan käytetystä aidosta.
Takuuta 2 v jäljellä. Meni tunnissa eli ilmeisesti hinta oli kohdallaan.
Minusta sen " kaatumisvaaran" takia kyseistä tuolia ei kannata jättää ostamatta, sillä ne perinteiset syöttötuoli-mallit kaatuvat kyllä paljon helpommin oman kokemukseni mukaan.
7
helppoa kuin tt:ssa ja tuolit kevyempinä aiheuttavat vähemmän vahinkoa kaatuessaan.
Ei ollut tarkoitus tulla erityisesti kehumaan Tripp Trappia ja haukkumaan muita! _Meillä_ se on vaan toiminut erityisen hyvin.
7
Toi on kateellisten panettelua toi mollaaminen.
Niistä saa käytettynä helposti yli 100 euroa, huutonetissä saattaa saada jopa 135 euroa koko setistä. Itse sain 120 euroa viisi vuotta vanhasta tuolista ja turvakaaresta.
Maksoin 100 euroa pehmusteineen ja turvakaarineen. On loistava. Ompelin itse lisää pehmusteita
Mistä muka saa 50eurolla...???