ostosmahdollisuudet vantaan lentokenttähotellien lähellä
Halvan tehtaanmyymälä, Vallilan verhojen outlet ja Lumenen, ja on varmaan muitakin
Kommentit (6)
on ainakin ollut jotain outlettejä.
Huomasin netsitä, että Stockan outlet-myymälä on varistossa, olikohan valimokadulla. Siinä taisi olla muitakin aika lähellä. Tosiaan kauemmaksi en pysty lähtemään joten otan mielelläni vastaan vielä vinkkejä. Kannattaako muuten tuolla Stockan outletissä käydä, olen joskus täälät lukenut seillä tehdyistä hyvistä ostoksista.
Ja kannattaa rohkeesti penkoa, muuten ei löydä mitään :-)
outlet löytyy Tammistosta, hobbarin vierestä
Stoccan alennusmyynneissä olevaan valikoimaan. Hinnat samaa tasoa, mutta vain harvinaisia hajakokoja esim vaatteista enää saatavilla, joten voi turhautua , kun ei onnistu löytämään mitään ostettavaa. Alessa on olllut samaan aikaan jopa edullisempaakin, mutta pääsetkö aleen? Näin ennen joulua hinnat ovat huipussaan.
Hei!
Auttakaapas maalaista joka on tulossa Vantaalle lentokenttähotelliin yöksi. Aikaa on poiketa jossain lähistöllä ostoksilla. Kattelin netistä, että ainakin Jumbo ja ja uusi Flamingo ovat aika lähellä, mutta niissä olevat liikkeet löytyy täältäkin. Onko siellä päin mitään OUTLET- myymälöitä tai tehtaanmyymälöitä jossa kannattaisi poiketa? Vaatteita lapsille ja itselle olisi hakusessa.