Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko väliä jos ei jaksa laskea raskausviikkoja?

Vierailija
05.01.2009 |

Menee lääkäriin ja neuvolaan silloin kun on sovittu, mutta tartteeko raskaudesta niin tarkkaa kirjaa pitää?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
05.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

En mä niit oo laskenu jos joskus esim. lääkärissä täytyis tietää ni riittää et on laskettuaika tiedoissa tai neuvolakortti mukana.



Mulle kans pääasia että tiiän millon jään kotia ja laskettuaika.

Vierailija
2/3 |
05.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Raskaus ei etene tasaisesti jos ei laske päiviä! Lapsen kehitys menee sekaisin kun kroppasi luulee, että on 20+3 vaikka onkin 20+4.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
05.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ihan omasta mielenkiinnosta, kuopusta odottaessa en ikinä muistanut tarkkaan missä mennään..piti aina tarkistaa nvlakortista ;)



Onneksi olin juuri edellisenä päivänä käynyt neuvolassa kun lapsivedet meni yllättäen rv 33. Että siinä kohtaa kun vapisevin käsin soitin sairaalaan muistelin vimmaisena mikä viikko meneillään ja mitkä selviytymismahdollisuudet vauvalla on. Eli jos ennenaikaisena lähtee syntymään, niin tieto ehkä olisi hyvä olla päässä. Mutta näkeehän sen neuvolakortistakin..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi neljä