Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

G: Elämäsi pisin flunssa ja miten siitä paranit?

Vierailija
11.12.2008 |

.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

sain ekaa kertaa elämässäni korvatulehduksen molempiin korviin. Kävin kahdella lääkärillä ja söin kaksi antibiottikuuria. Mutta mikään ei auttanut. Olin kipeä 2 kuukautta. Korvalääkäri sanoi, että voi mennä vielä kolmaskin kuukausi kevyesti, koska se on jo niin kauan jatkunut.



Menin homeopaatille. Sain yhden kerran yhtä lääkettä. Homeopatia sanoi, että odota 7 päivää. Kuudentena päivänä korvatulehdus hävisi. Yhdessä yössä. Se oli käsittämätöntä.. Edellisenä päivänä olin sairas kuin koira ja seuraavana päivänä olin terve kuin pukki.

Vierailija
2/3 |
11.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se oli viime kesänä. Yskä alkoi ihan normaalilla flunssalla, nuhaa, yskää, kurkkukipua, päänsärkyä. Yskä vain jäi, oikein kunnollinen limainen yskä, jota jatkui siis yhteensä 8 viikkoa. Muistan vielä viimeisen yskäisyn, kun ajattelin, että vielä tuota limaa vain rööreistä puskee. Sen jälkeen en enää yskinytkään. Mies patisteli lääkärille, mutta mitä ne yskälle ois tehny. Yskä lähtee yskimällä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.12.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

asti enemmän tai vähemmän kipeenä ollut, eikä ole loppunut vielä. Kuumetta on aina välillä, sitten pari päivää ettei ole kunnes taas nousee. Pää on koko ajan kipeä, ääni käheä ja lihakset hellinä, kurkku kipeä ja nenä vuotaa... Lääkärillä käyty, ja ihan tavallinen flunssa kuulemma on, on vissiin vaan päättänyt majoittautua meikäläiseen. Menee ohi jos on mennäkseen. Onneksi teen töitä kotoa käsin ,ei ole olut sairastelusta niin paljon haittaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kuusi kuusi