Lue keskustelun säännöt.
" yksönen" + kaksoset, miniminillä ikäerolla, onko muita?
29.05.2007 |
Eli meillä ollaan täällä hieman pattitilanteessa, meillä on esikoinen joka jo onneksi pian 11v..
Mutta, meiltä löytyy myös ent. kuopus joka vasta 8kk (kohta 9kk) ja viikko sitten meille syntyi kaksostytöt (rv.32) he ovat vielä sairaalassa, mutta jatko mietityttää kovasti!
Nyt apuja ja muita samaan tilanteeseen joutuneita! Olisiko käytännönvinkkejä arkeen??
Mikä olisi kohtuullinen määrä jota 11v isosisko voisi auttaa, on todella innokas apulainen ja innoissaan pikkusiskoistaan :))??, isä myös ollut aina mukana mahdottoman paljon lasten arjessa!
-Muniica kera neljän tytön-
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
joka kk sitten sai kaksoset ja edellinen lapsi 11kk, varmaan kolmosten vaunut olis aika kova juttu =) Onnea tosi tosi paljon teille, kaikki mahdollinen apu ottakaa vastaan ja osaatte sitä pyytää. Meillä kaksoset olivat 3 viikkoa keskolassa (syntyivät rv 35+0) ja siellä opittu syöttörytmi pidettiin myös sitten kotonakin ja siitä ollaan kyllä oltu kiitollisia, öitä ei tyttöjen kanssa olla jouduttu valvomaan. Paljon jaksamista sulle ja muista että osaat juoksuttaa sitä miestäki, yksin tossa rumbassa ei pärjää =)