Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

ulos 2 kertaa

26.01.2006 |

nukutatteko pienokaista 2 kertaa ulos

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
26.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kun nukkuu pienissä pätkissä ja esikoisen kanssakin on ulkoiltava ja kaupoissa käytävä.

Mutta en siis ole näitä, jotka nukuttaa pihalle yksinään seisoviin rattaisiin vauvaansa, me ollaan aina liikkeessä itsekin, ehkä sen jälkeen saatan jos olosuhteet sallii, jättää vauvan vielä vaunuissa uloskin jos uni maistuu, tai kotona lasitetulle parvekkeelle, jos ei herää sisääntulorymistelyihin.

Vierailija
2/3 |
26.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli 2-3 unet vetelee vaunuissa pihalla melkein säällä kuin säällä. Kovilla pakkasilla nukutin sisällä, mutta silloin päikkärit jäivät huomattavasti lyhyemmiksi kuin normaalisti ja tyttö oli tasaisen väsynyt koko päivän. Ulkona nukkuu paremmin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

sillon tyttö nukkuu pari-kolme tuntia ulkona. Sitten autolla liikutaan paljon ja välimatkoja myös vaunuilla, jolloin kerrat lisääntyvät. Mutta pääsääntöisesti kerran päivässä pidemmille unille ulos!