Lue keskustelun säännöt.
Terot käytössä
06.11.2006 |
Kuinkas monella täällä on terulut hormooni käytössä? Itsellä eka kuuri päällä, jännityksellä odotellaan, jos tärppäis. Pikkukakkosta kovasti kuumeillaan.
Sain terot koska kierto sekasin, kun seinäkello. Oon yrittäny tikuttaa ovista mutta en oo löytänyt:(. Tosin en löytänyt esikoistakaan yrittäessä ja lapsi vaan tuli, joten jätän ton tikuttelun muiden huoleks.
Onko tietoa miten hyvin teroista on apua lapsen tekoon vai saadaanko sillä vaan kierto kuriin?
Mammana
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ilmeisesti toisilla tärppää helpommin Terojen aikana ja toisilla ei. Faktatietoa en osaa antaa, mutta omat kokemukset kyllä. Itse söin 3kk:n Terot pitkien kiertojen ja pco:n takia, enkä tullut raskaaksi. Ja ilmeisesti en myös ovuloinut, koska en ovulaatiota löytänyt tikuilla eikä oireita ollut. Pari kiertoa ehti mennä Terojen jälkeen luomusti, kunnes viime kierrossa sain 4pvänä peräkkäin ovisplussan ja nyt olen raskaana. Kierrot eivät ehtineet oikein tasoittua vaan edelleen olivat pitkiä, mutta siitä huolimatta hyvin kävi.
Terothan eivät itsessään vaikuta ovulaatioon vaan kiertoihin, mutta joillakin ilm., kun kierrot lyhenevät myös ovis on helpompi löytää. Toivottavasti teillä tärppää jo Terojen aikana!
Hoyt