Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

vieläkö uskaltaisin..

23.11.2007 |

Elikkäs kysyisin teiltä jotka ovat kokeneet saman;) Haluaisin kovasti neljännen lapsen, mutta hieman pelottaa uskallanko.

Kaikki lapseni on otettu sectiolla.. Siksi hieman jännittää että mites raskaus menee.

Onkos muita jotka on leikattu monta kertaa ja miten on mennyt?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
24.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itselläni ei oo leikattu,mutta kaverilla 4lasta sektiolla..ekan ja tokan väli 2,5-vuotta..siitä seuraava 8-vuotta ja viimeisen ja kolmosen väli 5,5-vuotta...raskaudet mennyt hänellä hyvin,ja jokaisen jälkeen sanottu että voi vielä yhden leikata,myös tämän viimeisen.Mutta kaverini sanoi,että haava ei parannu enää niin hyvin kuin ennen,eikä uskalla enää hankkia lapsia.Eli hänellä ainakin sujunu nuo raskaudet hyvin=)

Vierailija
2/3 |
30.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä myös neljännestä lapsesta haaveileva.Myös minua mietityttää,kuinka neljäs sektio sujuisi.Itselläni erittäin paljon kiinnikkeitä,jotka pahimmassa tapauksessa kuulemma saattaisivat kasvaa esim.suoleen.Näin ollen leikkausaika pidempi sekä toipilasaika.Nämä riskit tiedostaen olisin kyllä onnellinen,jos vielä sen neljännen vauvan saisin..Mies ei kyllä ole yhtään innostunut asiasta,joten katsotaan jääkö vain haaveeksi :(.Toivottavasti kuuluu lisää kokemuksi neljännestä sektiosta,kuinka mennyt raskausaika sekä leikkaus!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minun lapseni siis syntyneet suunnitelluilla sektioilla -02-05 ja -06.