Onko tyhmää mennä yksin baariin
Pelkään etten saa juttuseuraa. Ei sillä tasolla niin väliä ois, on niin yksinäistä. Oon kyllä ihan nätti vaalea nainen, mut näytän varmaan tosi epävarmalta :0
Kommentit (8)
No siis nyt vappuna on enemmän kaveriporukoita liikkeellä ja yksin voi tuntea itsensä yksinäiseksi. Eli ainakin joudut miettii paikan, jossa olis suht helppo alkaa juttelemaan.
Älä mee. Ota musta mallia: yksinäisiä kalsarikännejä jo vuodesta 2005. Ja meno senkuin paranee!
...
Mene! Mitä siinä voi menettää?
Tyhmänähän sinne on just parasta mennä. Kauheeta olisi mennä baariin ja havaita olevansa fiksu kun muut ördää ja puhuu pehmoisia...
Kokeilin kerran ja se oli ihan hirveää. En suosittele!
Ei ole tyhmää. Juttuseuraa naisena saa aina, mutta jututtajien ja keskustelun taso on sitten toinen juttu :) Tarkoitan, että humalatila voi olla useimmilla aika vankka.
Katsele muita ihmisiä ja vilinää. Kuuntele musiikkia jne. Itsekin voi mennä jututtamaan ihmisiä (ainakin täällä Kuopiossa).
Itse menin viime vappuna yksin baariin mutta en kyllä joutunut olemaan hetkeäkään yksinäni eli juttuseuraa riitti :) Kannattaa mennä vaan!
[quote author="Vierailija" time="30.04.2015 klo 19:37"]
Pelkään etten saa juttuseuraa. Ei sillä tasolla niin väliä ois, on niin yksinäistä. Oon kyllä ihan nätti vaalea nainen, mut näytän varmaan tosi epävarmalta :0
[/quote]
Ei ole tyhmää mennä yksin baariin, mutta on tyhmää jos menee sinne vaan istumaan ja odottelemaan että joku mies tulisi luokse juttelemaan. Jos jäät baarissa odottamaan miesten lähentelyä, niin voit olla varma, että se mies joka sinua lähestyy on joku vastenmielinen juoopo. Sen jälkeen et voi muuta kuin lähteä baarista pois, eli turha reissu oli. Sen sijaan jos olet valmis itse lähestymään miestä, jos siellä vaan joku söpön näköinen on, niin sitten kannattaa mennä sinne baariin.
Ja jos olet ujo niin ota pari rohkaisuryyppyä niin kyllä se siitä. Baarissa ei haittaa niin paljon vaikka olisi muutaman ottanutkin.
Ota mut mukaan!