oireeton raskaus
Onko kellään ollut oireeton alkuraskaus ? Itse olen testien mukaan raskaana. Mistään muusta sitä en kyllä tietäisi paitsi kuukautisten poisjäännistä ja plussasta testissä. Outoa kun rinnatkaan eivät ole kipeät. Tarkoittaakohan tämä automaattisesti keskenmenoa ?
Kommentit (7)
Kiitos positiivisesta viestistä. Edellinen raskaus päätyi keskenmenoon heti alkumetreillä joten sen vuoksi kai olen hieman hermona. Tästä aikaa jo 5 vuotta mutta edelleen se kummittelee mielessä. Ap
Mulla oli ihan samanlaista, täysin oireeton olin. Ekassa ultrassa odotin että siellä on alkio joka ei yhtään vastaa viikkoja. Väärässä olin, ihan terve vauva siellä touhusi. Raskaus voi tosiaan olla täysin oireeton, ja silti kaikki hyvin :)
Mulla oli täysin oireeton alkuraskaus, nt-ultraan mennessäni olin jo valmistautunut keskeytyneeseen keskenmenoon. Alkio vastasi viikkoja, ja vieläkään ei ole muita oireita kuin iso maha. Laskettuun aikaan vähän alle 2 viikkoa.
Raskaus ei ole sairaus, joten miksi pitäisi olla oireita.
Ei ollu mullakaan ekassa raskaudessa oireita kun vasta yli rv 10. Ja järkyttävät oireet tulivatkin...
Kun toivoin olevani raskaana, olin tuntevinani ties mitä oireita. Nyt kun olen oikeasti raskaana rv6, niin ei mitään. Välillä unohtuu ihan kokonaan koko raskaushomma. Ruoka-aikaan ja karkkihyllyllä muistuu taas mieleen että ainiin, kaikkea ei nyt vissiin taidetakaan suositella:D en kyllä jaksa välittää loputtomista ruokavalio-ohjeista
No ei tarkoita keskenmenoa. Jokaisen kroppa toimii omalla tavallaan ja oireiden vähyys ei kerro mitään..ole vaan tyytyväinen, kyllä niitä kivistyksiä ehtii tulla :)