Rv34+3 ja vauva riehuu niin etten voi nukkua
Melkein toivoo että syntyisi jo, sattuukin ihan sikana kun se mönkii menemään tuolla. Närästää ja oksettaa ja sattuu muutenkin koko ajan. Kateellinen kaikille jotka voi rehellisesti sanoa että raskausaika ollut helppoa ja ihanaa.
Kommentit (7)
Ja itse olet hankkiutunut raskaaksi?
Vauvat on jotenkin kieroja. Kun ovat paikoillaan (äiti yrittää nukkua), alkaa riehuminen. Kun saavat keinutusta (äiti kävelee), nukkuvat tyytyväisinä. Miksi ne eivät voi toimia kuten normaalit ihmiset jotka saadakseen unta tarvitsevat paikoillaan pysymistä?
Oma vauva jo 6v mutta tuli aloituksesta ihan raskausajat mieleen...
[quote author="Vierailija" time="28.04.2015 klo 00:35"]Ja itse olet hankkiutunut raskaaksi?
[/quote] Mies kyllä vähän auttoi.
[quote author="Vierailija" time="28.04.2015 klo 00:32"]Ei enää montaa viikkoa :) Helpompaa se on silti vauva masussa kuin osastolla noilla viikoilla. Tsemppiä!
[/quote] Kiitos tsempeistä :) Joo, kyllä pitää koputtaa puuta joka kerta kun ajattelee että sais syntyä jo, ei tätä jaksa enää =D kaksi lasta kotona, toiveissa että tämånkin kanssa pääsis mahdollisimman nopeasti sitten vaan kotiin :)
[quote author="Vierailija" time="28.04.2015 klo 00:39"]Vauvat on jotenkin kieroja. Kun ovat paikoillaan (äiti yrittää nukkua), alkaa riehuminen. Kun saavat keinutusta (äiti kävelee), nukkuvat tyytyväisinä. Miksi ne eivät voi toimia kuten normaalit ihmiset jotka saadakseen unta tarvitsevat paikoillaan pysymistä?
Oma vauva jo 6v mutta tuli aloituksesta ihan raskausajat mieleen...
[/quote] No, itse nukun edelleen parhaite keinuvassa veneessä =D riippumattokin on ihana... mutta nyt tää vihdoinkin nukahti, josko itse ehtis nyt nukahtamaan ennen kuin se taas herää :)
Ja nyt hänelle tuli hikka, voi pientä. Ja mul on nälkä mutten keksi mitä haluaisin syödä... ei oo helppoo =D
Ei enää montaa viikkoa :) Helpompaa se on silti vauva masussa kuin osastolla noilla viikoilla. Tsemppiä!