paras jalkavoide korppujaloille?
schollit,emännän jalkavoiteet ja kaikki muut virallisesti jalkavoiteen nimellä testattu tuloksetta,toinen jalka on korppu kuin mikä,mitä vielä kannattaisi kokeilla,tummelia?? kokemuksia kaipailen
Kommentit (13)
Body Shopin hamppurasva on hyvää, toivottavasti sitä vielä saa. Ja jos käyt Tallinnassa käy kysymässä Jalakreemiä. Mulla toimii myös Ceridal-öljy.
Schollia sanoit jo kokeilleesi, mutta oletko kokeillut heidän sitä hoitopuikkoa halkeileville kantapäille? Pehmene nopeesti!
Olen myös kuullut että Footnerin sukat toimivat (voiteet ei niinkään). Löytyy jalkojenhoitohyllystä.
Tummelia itse laitan yöksi jalkoihin kun ovat kuivat.
Ensin suolakylpy ja sitten kookosöljyä
Nivea creme ja sukat jalkaan yöksi. Toimi mulla paljon paremmin kuin scholl.
Dermoshopin jalkavoide: Foot Therapy-voide; olen käyttänyt jo vuosia tuota voidetta kuiviin jalkapohjiini, ja todennut toimivan parhaiten verraten joskus aikoinaan kokeiltuani ylikalliita Schollin jalkavoiteita ym.
Lisäksi tuo samainen voide sisältää mentholia ym. jotka myös pitävät jalkahien hajun poissa.
Suosittelen!
Gehwolin superjööti Med Salve tai sitten imeytyvämpi Lipirdro Creme, kaiken muun ollessa kokoeiltuna vielä Nahkiss-kenkävoide. Myös kuiville käsille lostava apu yön yli puuvillasukkien kera.
Salisyylivaseliinivoide. Yliopiston apteekista saa. Poistaa korput muutamassa viikossa.
Boreas-jalkavoide on ihan ihmetavaraa, jo yhdessä yössä jalat uuden tuntuiset. Vakitilaustavaraa meille ulkomailla asuville!
Mulla Helosan toimii. Yöksi sitä vahvasti.