Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mies toivoo tietokoneeseen peliohjainta joululahjaksi, mutta

Vierailija
19.12.2006 |

minä en haluaisi hänelle sellaista ostaa. Meillä on jo yksi ja nyt mies haluaisi toisen, että voisi pyytää kavereitaan meille pelaamaan tietokonetta. Minusta mies pelaa jo nyt liikaa tietokoneella ja varmasti joutuisin aika paljon venyttämään pinnaani, jos tänne tulisi vielä kavereitakin iltaisin pelaamaan.



Olenko kamala vaimo?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
19.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Voitaisiin sitten yhdessä pelata, mun minä en noista tietokonepeleistä niinkään välitä.

Vierailija
2/5 |
19.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi edes kysyt miehesi toiveita jos et niitä aio noudattaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
19.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäminäminäminä

Vierailija
4/5 |
19.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minusta minä olen vähiten meidän perheessä se miniminäminä tyyppi. Kun mies pelaa koneella töistä tultuaan, minun pitää hoitaa koti ja lapset ja koira.



Kysyin mieheltä lahjatoivetta ja niin olen aina tehnyt. Tähän mennessä olen aina hänen toiveensa toteuttanutkin, mutta nyt jurppii. Minusta kaverit voisivat itse ostaa peliohjaimensa, kun ei meillä normaalisti tietokonetta pelaa kuin yksi ihminen ja jos meillä olisi niitä kaksi, olisi miehellä hyvä tekosyy pyytää niitä kavereita tänne pelaamaan. Kiitos ei.



No olen sitten kamala ihminen, mutta taidan jättää peliohjaimen ostamatta.



T:ap

Vierailija
5/5 |
19.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

haalata kotiin

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi neljä