tarhareppu lapselle
Mistä sellaisen ostaisin? Kiva olisi ihan live-kaupasta ostaa, niin saisi lapsi kokeilla. Millaiset valikoimat on esim prismassa tai cittarissa? Tokmannilla?
Kommentit (8)
Ok, mietin siksi kun meillä vaihtovaatteet on aina säilytetty päiväkodin lokerossa (eikä unilelut ole sallittu). Mutta aikoinaan kerhoreput ollaan ostettu ihan cittarista/prismasta/stockalta. Noissa vaan valikoima on selvästi parhaimmillaan silloin kun koulut alkaa eli en tiedä onko nyt niin paljon tarjolla.
Ok, kiitos :) Täytyy käydä katsastamassa jos jotain löytyisi.
Partioaitassa on hienoja pienoismalleja aikuisten repusta!
Sellainen samsoniten eläinreppu kestää. Meillä ollut käytössä 5v., ja 3v., ja molemmat edelleen ehjiä ja muutenkin hyvinä pysyneitä. Ovat nyt jääneet pieniksi, mutta pikkuharrastusreppuina hyvän kokoiset.
Osta samantien ihan koulurepun kokoinen, saat sinne sitten vauhtovaatteet, sademamppeet ja kumisaappaat kaikki samaan. Oli itsestä aivan idioottia kantaa alushousuja siinä kerhorepussa ja koko muuta varustusta muovikassissa lisänä :) Eikä se lapsi sitä reppua kuitenkaan kanna.
Talvella täytyy saada luistimet kulkemaan mukana.
Sitten joku minireppu lapselle jos käyvät eväsretkellä lähimetsässä tms.
Kasille, kiitos tosi hyvästä vinkistä! Enpä tajunnut ajatella asiaa tuolta kantilta :)
Mitä siellä repussa kuljetetaan?