Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Hullu töitä tekee

Vierailija
15.09.2014 |

Viisas pääsee vähemmällä.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
15.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olet aivan oikeassa :)

Vierailija
2/6 |
15.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teillä ei oo tulevaisuutta

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
15.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuli tuosta mieleen, että lähipiirissä yksi työnarkomaani kuoli yllättäin nuorehkona sairaskohtaukseen muutama kk sitten. Tunnen työpaikalta yhden toisenkin tyypin. Työpaikalla asia oli kuulemma hetkellinen shokki, ja siitä pari viikkoa puhuttiin, mutta jo hautajaisten jälkeen hommat oli jaettu muille. Ketään ei otettu edes tilalle, lukuunottamatta jotain koulun lähellä valmistumista olevaa harjoittelijaa, joka hoitaa osan hommista. Luultavasti tämä vastavalmistunut tulee paikan saamaan, jos töitä vielä siinä vaiheessa on. Nyt kuulemma mainitaan enää aika vähän. Tämä henkilö piti itseään tärkeänä ja korvaamattomana, oli aina työnantajan saavutettavissa. Mutta kun kuolema korjasi, työpaikan hommat jatkuivat entisellään silti jo melko pian. 

Vierailija
4/6 |
15.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä käsitän tuon niin että se viisas organisoi ja kehittää työtään koko ajan päästäkseen helpommalla, oppii myös erehdyksistään ja käyttää työkalujaan monipuolisesti. Tyhmä kuluttaa aikaa tekemällä vuosikausia asiat saman lailla.

Vierailija
5/6 |
15.09.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitää miettiä tarkkaan, kenen kuullen tuon nykyään sanoo.

Vierailija
6/6 |
09.02.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Katsokaahan pääministerin sipilän silmiä samanlainen hullunkiilto ja pyrkyri kuin katainen tuollaiset olis vielä -70 luvulla passitettu mielisairaalan suljetulle osastolle,mutta nykyään ne saavat päättää koko suomen asioista joten en ihmettele yhtään jos suomen asiat on päin persettä,kun uskovaiset ja sotahullut asioita hoitaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme kaksi