Saako nainen miehen rakastumaan itseensä antamalla hyvää seksiä?
Pitkässä suhteessa olen huomannut, että mies käyttäytyy rakastavammin seksin (jossa oli jotain spesiaalia) jälkeen.
Kommentit (34)
Rakkauteen tarvitaan paljon muutakin kuin seksiä. Himo ja ihastuminen voi lisääntyä seksin seurauksena, koska välittäjäaineet, muttei se syvää tunnesidettä pelkästään luo. Kuulostat suoraan sanoen ihan teiniltä ajatuksinesi.
[quote author="Vierailija" time="21.09.2014 klo 15:51"]
MIKSI alapeukut? Ap
[/quote]
Koska keskiverto-AV-mammalla on joku sohvalla pierevä mies eikä mamma ole itsekään saanut orgasmia. Mies ei tee kotitöitä ja haluaa kuitenkin useammin seksiä. Sitten lisäät siihen vielä sen ajatuksen, että miehen mieliksi tässä nyt jotenkin olla vielä lisää niin alapeukkujen suuri määrä taattu.:)
Itse olen saanut pari kertaa uuden miehen rakastumaan itseeni vain seksillä. Omasta mielestäni ei edes kovin hyvällä, mutta se oli tunteikasta (hänen puoleltaan). Itse en rakastunut ja lähdin.
Ei :D Miehelle hyvä seksi on vain hyvää seksiä, rakkautta se ei lisää. Jos rakkautta jo on niin parantaahan se hyvä seksi sitä varmaan silloin, mutta ei mies koe mitään tarvetta rakastua hyvän seksin takia.
Jos vaimo antaa tarpeeksi seksiä, silloin on parisuhteessa kaikki paremmin, rakkautta riittää ja riidat vähenee.
Päin vastoin. Olen saanut monta poikaa rakastumaan itseeni "pihtaamalla". En siis tietoisesti, mutta koska en ole halunnut mennä sänkyyn heti paikalla, niin jotenkin heillä siitä vain rakkaus (himo?) yltyi. Sitten kun on viimein päästy sänkyyn, niin sopii harrastaa seksiä niin usein kuin mieli tekee.
Saa. Mun mies rakastaa itseään enemmän kuin mitään ja se on juuri sen ansiota, että olen antanut hänelle hyvää seksiä.
Osittain totta.Kyllä miehet pitävät naisesta joka rakastaa seksiä.Mies tuntee itsensä tärkeäksi ja hänellä on jotain mitä nainen himoitsee.
Miehet kieltämättä ovat putkiaivoja. Rakkauskin osoitetaan ennemmin seksillä kuin sanoilla. Kyllä kokematon mies saattaa sekoittaa hyvän seksin ja rakkauden keskenään.
[quote author="Vierailija" time="21.09.2014 klo 16:26"]
Miehet kieltämättä ovat putkiaivoja. Rakkauskin osoitetaan ennemmin seksillä kuin sanoilla. Kyllä kokematon mies saattaa sekoittaa hyvän seksin ja rakkauden keskenään.
[/quote]
Yleensä ottaen ihmiset ei edes lopulta käsitä millaista rakkaus on. Rakkaus ei ole koskaan seksiä tai edes siihen liittyvää, toista voi rakastaa parisuhteessa vaikkei koskaan edes harrastettaisi seksiä syistä b ja ö.
No ainakin jokaiselta mieheltä on mun kanssa sekstaillessa päässyt suusta se rakastan sua. Joskus tekee mieli kysyä että sanoitko mulle vai mun pimpsalle?:)
Tottakai. Seksi on ainoa syy rakastumiseen.
[quote author="Vierailija" time="21.09.2014 klo 15:43"]
Pitkässä suhteessa olen huomannut, että mies käyttäytyy rakastavammin seksin (jossa oli jotain spesiaalia) jälkeen.
[/quote]
mikä on sun mielestä speciaalia? suihinotto? anaalipano? what
miehenä en usko että tuo lisäisi rakastumista lisää kuin 1%. hyvästä seksistä tulee vaan hyvä fiilis mutta ei se lisää rakastumista.
No se spesiaali riippuu tapauksesta. Jotain, mitä ei ennen olla tehty. Ap
Hyvä seksi lisää yhteenkuuluvuuden tunnetta ja kuvastaa välittämistä.
Miehet eivät osaa rakastaa. Jos on liian hyvää seksiä et ole vaimoainesta. Eli ei.
[quote author="Vierailija" time="21.09.2014 klo 17:21"]Miehet eivät osaa rakastaa. Jos on liian hyvää seksiä et ole vaimoainesta. Eli ei.
[/quote]
mutta jos sitä parempaa seksiä alkaa antaa vasta 11v avioliittovuoden jälkeen? Ap
MIKSI alapeukut?
Ap