Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Karaokeravintolat.

Vierailija
15.01.2014 |

Karaokea harrastavana minua joskus ärsyttää alan työntekijöiden asiakkaita kohtaan osoittama halveksunta! Tänä päivänä yhä lisääntyvä asiakaskunta käy ravintoloissa karaoken takia mutta joutuu kohtaamaan silti huonoa palvelua jatkuvasti! Mitä mieltä asiasta olet sinä?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Millaista huonoa palvelua olet kohdannut? Itse en ole huomannut.

Vierailija
2/4 |
15.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Harmillista. Paikoissa joissa itse olen käynyt on ollut todella sydämellisiä, ystävällisiä ja verbaalisesti lahjakkaita työntekijöitä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kysyjä ei ehkä ole niitä perinteellisiä vkl. kännissä möyrääviä harrastajia..65

Vierailija
4/4 |
16.01.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Millaista huonoa palvelua aloittaja on saanut karaokebaareissa?

Käyn yleensä ko. ravintoloissa nimenomaan laulamassa, joten olen paikalle mennessäni yleensä vesiselvä. Ostan toki illan aikana muutamia juomia, ns. ostan oikeuden viedä yhden istumapaikan ravintolasta, mutta kännissä en ole. Sekä ravintolahenkilökunta että karaokeisäntä/-emäntä ovat pääsäntöisesti todella mukavia kaikissa niissä paikoissa joissa käyn laulamassa. Ensimmäisen lauluvuoron saa suhteellisen nopeasti, seuraavia joutuu sitten jonottamaan joskus pidemmänkin aikaa.

Minkähän verran laulajan taso ja kappalevalinnat vaikuttaa kohteluun? Eli jos laulaa umpikännissä illan kymmenennen Aikuisen naisen nuotin vierestä, ei ehkä kuulu henkilökunnan suosikkeihin? Enkä nyt tarkoita, että ap olisi tällainen, mietin vain. En itsekään ole mikään tangomarkkinatason kultakurkku, mutta kohtalainen, ehkä hivenen keskitasoa parempi karaokelaulaja kuitenkin ja laulan yleensä vähän vähemmän tunnettuja lauluja.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi viisi