Valokuvajoulukortit ovat parhaita!!!
Tiimarin kortit ovat myös todella kauniita. Toivottavasti saan oikein paljon kaikenlaisia joulutervehdyksiä!
Kommentit (5)
Tiimarin joulukortit on sellasille jokka ei OSAA ite tehdä kauniita kortteja.Minä en ainakaan osta sellasta tusina tavaraa. Ja Valokuva kortit on oma lukunsa.Ei siinäkään taitoa tarvita.Jokainen osaa ottaa kuvan ja lähettää sen digikuvaamoon.Valokuvakortit menee niukka naukka tapauksessa jos niissä on esim jotain maisemia. Mutta ei todellakaan kaikkia kiinnosta saada sellasia Joulukortteja joissa on joku perhepotretti sikalan edessä taikka pikkukakara ketsuppia naamalla yms. Sellaset kortit voi mun mielestä lähettää isovanhemmille, mutta ei muut sukulaiset ja tutut välttämättä ole kiiinnostuneita sellasista.Tämä on mun mielipide.
Eli kakkoselle saa lähettää joulukortteja vaan sellaisetihmiset jotka ovat riittvän taitavia askartelijoita?
Minä ainakaan en OSAA tehdä itse kauniita kortteja. Pitäisikö minun? Olen aina luullut että joulukorttien tarkoitus on joku aivan muu kuin omien taitojen esittely.
Henkilökohtaisesti olen sitä mieltä että kaikista korteista ilahdun mutta valokuvakortit on parhaita, ainakin jos niissäon oikeita ihmisiä eikä jotain tylsää maisemaa tms.
Valokuvakortit on parhaita. Ei väliä, onko kuvassa lapsia, eläimiä, maisema tai vaikka moottoripyörä - silti on kuva elävästä elämästä ja kuvastaa kortin lähettäjää. Kuvia on kiva katsella seuraavinakin jouluina. Etenkin lapsikuvia, kun näkee lasten kasvamisen.
Ei mulla ole mitään Tiimarin kortteja, tai itsetehtyjäkään vastaan. Kaikenlainen muistaminen on kivaa :-)
Meille saa lähettää ihan minkälaisia kortteja haluaa tai saa lähettää joulutervehdyksen sähköpostiin, faceen tai tekstarina, saa myös soittaa. Meillä ei olla niin tarkkoja, kaikki rakkaat ihmiset hyväksytään omine tapoineen.
Jokavuotinen kitinä siitä, miten on taas saatu vääränlaiset joulukortit, mitä se kertoo niistä, jotka valittavat korteista? Ajatelkaa nyt, joulukortti, jonka jokainen voi halutessaan heittää pois vaikka heti ja siitä pitää vetää herneenpalko ja papupurkki nenään?!?
Minusta valokuvakortit ovat hyviä vain, jos niissä ei ole lapsia. Eläimet ja talviset maisemat kyllä kelpaavat. Myös Tiimarin kortit käyvät, ideahan on hyvän joulun toivotus, ei esitellä joko lompakon paksuutta tai askartelutaitoja. Minä osaan kyllä väkertaa yhtä ja toista, mutta aika vain ei riitä kaikkeen.