Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Vaateongelma!!!!!!!!!
22.11.2013 |
Mitä mä ostan vaatekaappiini, että mulla on aina jotakin sopivaa aikuista päällepantavaa?
En ole menossa toimistoihin enkä palavereihin vaan vaikkapa konsertteihin, taidenäyttelyihin, illanistujaisiin, vierailuille ja semmosiin.
Ja toinen kysymys. MISTÄ mä ne vaatteet ostan? Mene emielettömästi aika akun yrittää etsiä jotakin sopivaa kaupoista eikä kuitenkaan löydy.
Olen normaalimittainen ja pienehköbudjettinen.
Kommentit (2)
Tosi kiva blogi, http://365morelife.com/
Siellä on osio tyylille ja vaatteille. Tykkään paljon, kirjoittaa muustakin.
Kakkosen lista on aika kattava. Et tarvitse paljon, kunhan kaikki osat on sopivia ja sun vartaloa imartelevia.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Tässä muutama ehdotus:
Suorat kapeat tummat farkut
Valkoinen paitapusero
Trenssitakki
Pikku musta
Musta bleiseri
villatakki
villakangastakki
Musta ja ruskea käsilaukku
Saappaat
Ballerinat
Hanki suurin osa vaatteista luonnonläheisissä väreissä (suklaa, beige, luonnonvalkoinen...) jolloin on helppo yhdistellä kirkkaampiakin värejä. Huiveilla, vöillä ja muilla asusteilla saat vaihdeltua asujen ilmettä. Sinun kokoisen pitäisi suht helposti löytää vaatteita. Mango, Zara ja H&M tarjoaa paljon kohtuuhintaisia vaatteita.