Taas on facebook täynnä juhannustoivotuksia..
.. höystettynä holhoavilla ja jeesustelevilla varoituksilla. "Hyvää jussia, älkää hukkuko", "Rauhallista juhannusta, annetaan lapsille selvä juhannus" jne.
Siis voi v.
Kommentit (12)
Ai, mun kaverit on laittaneet vain kivoja juhannustoivotuksia. Olisko sulla huonosti valitut kaverit?
Ja päivä kun jatkuu pidemmälle täyttyy naamakirja ihmisten, ah niin spesiaaleista, juhannusateria- ja lapset kukkakimpun/saunavihdan kanssa- kuvista. Ja, ah niin spesiaaleista, käytiin saunassa, grillattiin ja nyt lähdetään kokolle-päivityksistä.
Sulla on pula oikeista ongelmista, haluatko minulta muutaman?
[quote author="Vierailija" time="21.06.2013 klo 09:30"]
Sulla on pula oikeista ongelmista, haluatko minulta muutaman?
[/quote]
Voi kuule. Sinä et tiedä minun ongelmistani yhtään mitään, joten äläpä ota siihen kantaa.
Mitäs frendaat jeesustelijoiden kanssa.
Jos itsellä on huono olla, niin monenlaiset normaalit asiat tuntuvat pahoilta. Tsemppiä ap.lle.
(ja hyvää juhannusta. Pysy pinnnalla ja anna lapsellesi hyvä malli viinankäytössä elämää varten )
Nämä ovat näitä samoja ihmisiä, jotka laittavat kesken "ihanan romanttisen illallisen" kuvia ja päivityksiä ja etelän matkalla laittavat päivässä samoin kymmeniä kuvia ja päivityksiä mitä milläkin hetkellä tekevät. Varmaan ihan jätte kivaa, kun ehtii kuitenkin naamakirjaan roikkumaan?
No mikä estää kirjoittamasta sinne, että ärsyttää nämä toivotukset, jos ei taito riitä ihan vaan skipata niitä? Minä voin olla vaikka aukaisematta koko naamakirjaa kahteen viikkoon, jos siltä tuntuu ja mulla menee sekunti vilkaista, onko viesti lukemisen vai skippaamisen arvoinen.
Facebookkia ei saa arvostella ilman, että nämä jeesustelijat tulevat paikalle. Mutta kuulkaas, minä haluan provosoitua ja jauhaa paskaa toisten päivityksistä. Te ette sitä päätä, että saanko nän tehdä.
[quote author="Vierailija" time="21.06.2013 klo 09:44"]
Facebookkia ei saa arvostella ilman, että nämä jeesustelijat tulevat paikalle. Mutta kuulkaas, minä haluan provosoitua ja jauhaa paskaa toisten päivityksistä. Te ette sitä päätä, että saanko nän tehdä.
[/quote]
Ja me saamme rauhassa jeesustella. Se on aivovapaan suola, näin juhannuksenakin.
Onko sulle jotenkin epäselvää miksi ihmiset toivottaa selvää Juhannusta ja toivovat ettei kukaan hukkuisi? Tykkäätkö Iltalehtien Juhannus-hukkumis-otsikoista? Suomi on alkoholistien maa. Hävetkää juopot!
Onneksi en ole Facebookissa, eikä mitään aikomusta koskaan mennäkään. Maailman turhin juttu mielestäni.