Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

M.A. Nummislelle vihdoinkin patsas Helsinkiin!

Vierailija
14.01.2013 |

M.A. Numminen, Jarkko Laine ja Markku Into savat patsaan Helsinkiin.



Talvisotayhdistys ry on tehnyt aloitteen Suomen Talvisodan 1939–1940 kansallisen muistomerkin pystyttämiseksi pääkaupunkiin.



Vihdoinkin fanien yli nelikymmenvuotinen odotus palkitaan ja suomalainen underground-rock-performanse saa arvoisensa tunnustuksen!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
14.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Helsingin kaupunginhallitus päätti, että Suomen Talvisodan 1939–1940 kansallinen muistomerkki sijoitetaan Kasarmitorille.



Siitä ei ole vielä tietoa, onko näköispatsas vai abstrakti muistomerkki, esimerkiksi kumipallo tai kookospähkinä.



Mutta kuinka käy Kekkoselta rockn roll?

Vierailija
2/4 |
14.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Patsas tulee tietenkin koko orkesterille, eikä ainoastaan pelkästään Mauri Anterolle. Pientä tarkkuuttaa aloituksiin, myös oikeinkirjoitukseen, ja välimerkkeihin voisi kiinnittää enemnpi huomiota, kiitos!



t. peruskoulun ope

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

olisi Kulttuuritalon puisto, eli Lenin-puisto Helsingin Alppilassa.



Suomen Talvisodan lisäksi Kultsalla on esiintynyt lukuisa joukko eturivin artisteja, joten tämä puisto olisi looginen sijoituspaikka tälle monumentille, kun se vihdoinkin saadaan aikaiseksi.

Vierailija
4/4 |
15.01.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kahdeksan kahdeksan