Onko kukaan kokeillut Kyselyvertailu-työtä?
Onko kukaan kokeillut työtä www.kyselyvertailu.com-sivustolla? Onko koko juttu huijausta?
Kommentit (18)
Tuskin tuota työksi kannattaa kutsua. Ajanvietettä, josta voi joskus saada pikku palkkioita.
Niin, tuo vastaus oli sitten taas tällainen mutu ("MUsta TUntuu", jos joku ei tunne ilmaisua) - vastaus. Jos ei ole tietoa (kuten kysymykseen vastaajalla), ei tarvitse aina laittaa sitä omaa mielipidettä vastaukseksi jonkun kysymykseen. Milloinkahan nämä besserwisserit ymmärtävät? Vastaan itse: eivät koskaan! Tästä viestistä on turha kenenkään kommentoida tänne, koska ne eivät kuulu tähän keskusteluun.
Kysyjälle sori off-the-topic:sta, mutta etsin myös mielenkiinnosta vastauksia samaan kysymykseen.
Tässä sivusto, jolla voi tarkistaa onko kyseinen sivusto huijaus tai muuten vain vaarallinen. Kyselyvertailu.com luokiteltiin vaaralliseksi sivustoksi, luotettavuusprosentti nolla! Eli huijaussivusto on kysymyksessä.
juu ja katoinpaha vaa mut esim. H&M.com:in ilmottaa negatiiviseks
No, nykyään tämä sama tsekkaussivusto katsoo Kyselyvertailun olevan luotettava, 96% turvallinen..
Surveybee.fi :n kautta ainakin löytyy hyviä kyselyitä luotettavista palveluista.
Up. Onko kellää kokemusta MOBROG kyselyistä? Mulla saldo kohta 5€ siellä ja jännittää sitku 5, et saanko paypaliin ne. Kätevää tienestiä nuo kyselyt jos on rahat vähissä 😊 olen myös suomitutkassa ja europaneelissa mukana.
Ei Ap.
Kyllä noista kyselyistä tulee varmasti yhteensä noin 150€ ainakin vuodessa.Olen Mobrogissa,Suomitutkassa YouGovissa ja Sample Unitessa.
Mobrog on kusetusta vuodessa saa hädintuskin 5euroa kasaan.
Ite täytelly kyselyitä sillon ku jaksanu ja tosi epäsäännöllisesti n. kuukauden ja nostin just ekan vitosen.
Mobrog on ihan mun lemppari! Välillä on hiljaisempaa kyselyissä, parhaana kuukautena sain 55€ kasaan. Mitä aktiivisemmin ja tunnollisemmin ne ekat täyttää, niin palkkiosumma per kysely kasvaa ja mulla tällä hetkellä 0,60-3,80€ / kysely. Kyllä niitä kyselyjä mielummin tekee, joista saa yli 2€/kpl, kun alkuun oli joku 0,30€.
Sovellus toimii hyvin, ja aina näkee oman saldon. Rahoja voi nostaa milloin haluaa kun on 5€ täynnä, ite käytän Paypalia ja toimii joka kerta! Ei ole vielä jäänyt mitään saamatta.
Suosittelen lämpimästi! Ite täyttelen vaan Mobrogia, eikä tuu spämmipostia sähköpostitse, niinkuin kilpailijoilta.
https://mobrog.com/?membership_promotion=0&i_invite=14056152-63b8115455…
Freecash on mun mielestäni paras! Klik ja liity tästä mukaan:
https://freecash.com/r/8acc6ffa7a
Hyvin kertyy lisätienestejä nopeasti, mm. helppoja kyselyjä täyttämällä, hyviä sovelluksia ja pelejä testaamalla. Palkkiot täällä hyviä ja ei vain muutamia euroja :)
Kaikilta Mobrog-käyttäjiltä kysyisin että miten saisin siirrettyä kyselyistä saadut rahat PayPalille? Haluaisin nyt siirtää sen kautta tulot mun pankkitilille, mutta en ymmärrä hirveästi miten se toimii ja en halua tehdä asioita väärin.
turhaa