Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millaista on työskennellä päiväkodissa 1-3v ryhmässä päiväkotiapulaisena?

Vierailija
23.08.2012 |

Onko kovin rankkaa? Kuuluuko muuta kuin siivousta? Mulla on selässä nielrikko ja on mahdollista että mut valitaan ko tehtävään.

Paikka on työkkärin kautta, kesto 6kk.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

pöytiä lounaan jälkeen, nostat pikkutuolit pöydälle jolloin siistijä saa hyvin siivottua lattian.



Pk-apulainen tietty jotain siivousta tekee, mutta nykyään on myös osaksi auttamassa lasten kanssa.



Siivooja tulee esim. pesemään vessat, sinun ei tarvitse.



Sinä esim. otat lapsia ulkoa vastaan ja laita näin syksyllä vaatteet kuivumaan ja saappaat...Voit valvoa käsipesu ym.



Lastenb kanssa et joudu yksiksesi, sillä et ole vastuullinen, olet ns. lisäkädet, joita kyllä arvostetaan.



Tee työsi hyvin vaikka oletkin työllistetty, niin saat arvostusta tärkeälle työlle.

Vierailija
2/2 |
23.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

On todella innoissaan, sanoo ettei tunnu edes työltä. Toinen jalka on hänellä todella huonossa kunnossa, mutta selviää työstä tosi hyvin.



Samalaista päivää ei olekkaan ja tehtävät on laidasta laitaa, askartelua, leikkiä, lukemista, laulamista, nukutusta, pukemista, ulkoilua, retkiä ja tietenkin vielä tuon ikäisillä vaipan vaihdot mutta siivousta hän ei ole kyllä maininnut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme yhdeksän