Olen 33v, lapseni on 13v ja minulle on tullut menohalu :(
Ahdistaa olla aina vaan kotona, haluaisin mennä iltaisin ja tapailla ihmisiä. Minulle on käynyt juuri niin kuin nuorille äideille povataan käyvän: haluan bailata. En ole onnellinen vanhemmuuteni kanssa. :(
Kommentit (7)
taas nautin niistä illoista, kun ei ole menoa. Harvinaista herkkua.
Olen saman ikäinen ja menohalut kovasti päällä.
taas nautin niistä illoista, kun ei ole menoa. Harvinaista herkkua.
mutta mulla on ihana, kaikin puolin hyvä mies ja harrastukset jossa tapaan ihmisiä, joten en kaipaa menoja varmaan siksi.
että ehdit vielä myöhemminkin.
Muista silti pitää nyt lapsestasi kiinni, sillä jos nyt lipsut, niin ei hyvin käy. Oma (nuori) äitini antoi minun tehdä mitä halusin n. 14v alkaen, ja kovat oli oppirahat. Oli paljon menossa iltaisin ja olin yksinäinen.
Jaksa vielä muutamia vuosia niin voit liehuta vapaasti!
Onko lapsella luotettavia ystäväperheitä, kummeja jne? Voisivatko he osallistua lapsen viikonloppuihin, niin äiti pääsisi menemään? :)
Sen kun meet ja bailaat. Se on ihan ookoo. Mä olen eronnut, oon vuoden vanhempi ku sä, lapset aika lailla samaa ikää. Kun lapset on isällään, biletän. Ei tarkoita sitä, ett en olisi onnellinen vanhemmuuteni kanssa. Tahdon tanssia, tavata miehiä, ihmisiä, ystäviä.
:O Ei ihme että menojalkaa vipattaa! Herranen aika, ei äitiys mitään elämän loppumista tarkoita! Kyllä hauskaakin saa pitää. Mitä ihme nunnia te oikein kuvittelette olevanne?! :D
Johan se muksu on niin iso että voit irrotella ihan syystä. Ei siinä kenenkää ennustuksen paina. Tuollaset kaudet tulee ja menee. :)