Ihan hirvee matkakuume!! Matkakohde-ehdotuksia perheelle, lapset 9 ja 6v?
Kommentit (21)
onko kenelläkään kokemuksia Nazarin merirosvoklubista Pegasos Worldissa? Mihin aikaan päivästä kokoontuu? Onko samantyyppinen kuin Finnmatkojen Bamsekerho, jossa lapset ovat kerhossa klo 10-12 5 kertaa viikossa?
Kertokaa lisää kokemuksia jos olette olleet siellä? Kaikki otetaan kiitollisena vastaan :D
Meillä ensimmäinen Turkin ja Nazarin matka vaikka muuten paljon reissattu...
Los Angelesissa. Saatte kaikkea tota ympäri vuoden. Vesipuistojaki löytyy lähettyviltä.
Lastenklubi on 10-12 aamulla ja 14.30-17.00 iltapäivällä! Puuhaa riittää ja todella mukavia lastenoppaita :) Merirosvoaktiviteetit ehdottomasti lasten suosikkeja ja lastenklubiin saa osallistua loman aikana niin monta kertaa kuin tahtoo :) ikäraja 4 v :) Illalla järjestetään minidisco ja tanssit opitaan varmasti loman aikana! Huippufiilis ja lapsille uusia kavereita. Luotettava ja suosittelen ehdottomasti!
Hinta kolmelta henkilöltä 1600€, sisältyy all inclusive, hotellilla on iso vesipuisto. Itse sinne ekaa kertaa.
Kerro ihmeessä lomatoiveita niin helpottaa tarjonnan antamista.
Niin innoissani kirjoitin, että oleelliset jäi pois :) Eli toivomme varmaa aurinkoa, vesipuistoa/vesilikumäkiä hotellilla, all inclusivia ja totaalista relausta! Joko talvilomalla tai kesällä/syyslomalla.
Niin innoissani kirjoitin, että oleelliset jäi pois :) Eli toivomme varmaa aurinkoa, vesipuistoa/vesilikumäkiä hotellilla, all inclusivia ja totaalista relausta! Joko talvilomalla tai kesällä/syyslomalla.[/i
Kultahietikko ja hotelli Green Park tai Erma.
budjetilla ainoa, tosin varmaan aurinko ei talviloman aikaan siellä voi luvata.
Egyptiin ei taida kannattaa näinä aikoina lähteä, kun on koko ajan niin levoton tilanne siellä.
Mutta siis viikon matkasta ainakin kolmena neljänä varmaan saatte aurinkoakin. Ja altaathan nyt Kanarialla ovat lämpöisiä.
ovat ihan varmasti aurinkoisia:) ja niistä löytyy valikoimaa. Faliraki on esim. hyvä Rodoksella.
kurkkaamassa www.nazar.fi
Paljon hienoja hotelleja vesiliukumäkeineen, allinclusive jne.
Meillä odottaa 3. Turkin reissu syksyllä Nazarilta.. Ja lapset tykkää =)
ollaan monta kertaa niitä katteltu, mutta jostian syystä aina hylätty. Kerro kokemuksia, ilmeisesti ootte tykännyt, kun jo kolmatta kertaa menette :) Kerro rehellisesti jos on jotain mikä ns. huonoa. MIten ruoka, onko monipuolista hyvää ja riittävästi?
t,AP
kurkkaamassa www.nazar.fi Paljon hienoja hotelleja vesiliukumäkeineen, allinclusive jne. Meillä odottaa 3. Turkin reissu syksyllä Nazarilta.. Ja lapset tykkää =)
Mä olen aika tarkan markan lomailija, Matka niin edullisesti, kuin mahdollista. Lomalla sitten en pihtaile. Itse en kokkaile. Aamiainen hotellissa j muut ateriat sitten muualla missä mieli aina tekee.
Nyt olen lähgössä kesällä 2 viikkoo Bulgariaan. Matka maksoi alle 550e.
keskusteluita Nazarin matkoista, osa tykkää ja osa ei. Niin kuin kaiken muunkin suhteen. Olemme olleet kahdesti Pegasos Worldissä ja tykätty aivan valtavasti. Nyt vaihdamme hotellia ja menemme Pegasos Royaliin.
Mutta tosiaan, Pegasos Worldista kokemukset hyviä. Huoneenamme oli perhesviitti parvekkeella ja riittävä meille. Saatavilla, kun on myös vähän luksuksempikin sviitti. Sana sviitti nyt on ehkä vähän "liikaa" huoneista, mutta siistit ja tilavat kuitenkin.
Ruoka oli monipuolista ja sitä oli paljon ja usein, ainakaan me emme viikon reissulla kerinneet kyllästymään! Lapsille oli oma buffet, jossa enemmän lapsille maistuvia ruokalajeja.
Lapset viihtyivät altaassa uiden ja merirosvoklubissa vai mikä sen nimi nyt oli.. Ikää pojilla 5 ja 8. Lasten kanssa helppo reissu, kun pääpaino on hotellilla loikoilu.
Huonoa oli ehkä lentoaikataulut. Lentomme lähti illalla Vaasasta ja oli perillä 22-23 aikaan, jonka jälkeen vielä muutaman tunnin bussimatka hotellille. Lapset onneksi saivat nukuttua, mutta meitä aikuisia vähän aamulla väsytti. Muuta huonoa en keksi =).
miten sen nyt ottaa.
Mun mielestäni perheemme (2+2) taas pääsee edullisesti viikon reissulle syksyllä, kun yhteishinta oli ~2200€ sisältäen oikeastaan kaiken matkoista, yöpymisistä ja ruoasta lähtien.
meidän 4-henkiseltä perheeltä maksaisi 2vkoa tuossa royal jotain hotellissa yli 4000e...ei mitenkään kovin edullista siis..
http://www.aurinkomatkat.fi/turkki/marmaris-icmeler/caprice-beach
Samanikäiset lapset kuin teillä. Meillä oli isompi perhehuone, jossa oli siis kaksi makuuhuonetta, isot oleskelutilat ja tilava kylppäri. Hotellilla kolme liukumäkeä ja lisäksi käytiin vesipuistossa kävelymatkan päässä. Turkistahan nyt yleensäkin ollaan montaa mieltä, mutta meillä ainakin oli hyvä reissu ja kaikki viihtyivät.
Oltiin viime toukokuussa Nazarin matkalla Sidessä Pegasos Worldissa 6-vuotiaan kanssa ja parempaa lomaa lapsen kanssa ei voisi viettää, aamusta iltaan tekemistä, hyvä ruoka jota oli koko ajan tarjolla, iltaisin tasokkaita esityksiä...taikureita, sirkusta...ja matka maksoi 2 aikuista + lapsi hieman yli 2000€. Tosin hinnat nousevat heti aika paljon kun koulun kesäloma alkaa. Tuttummekin olivat siellä meidän jälkeen ja aikovat mennä ensi syksynä uudelleen.
Vaikka matka on kalliimpi kuin "normimatkat" rahaa siellä ei sitten kulukaan kun kaikki kuuluu hintaan :)