Miksi vaalitenteissä Niinistö pääsi vastaamaan
kysymyksiin ensimmäisenä. Ei tietenkään aina, mutta valtaosin kyllä.
No en minä kaikkia tenttejä ole katsonut, mutta ne mitkä katsoin, niin valtaosin meni niin, että kun keskuselu siirtyi uuteen aiheeseen tai tuli uusi kysymys, niin ensimmäinen puheenvuoro määrättiin Niinistölle.
En ole Haaviston kannattaja (vaikka en Niinistönkään), mutta tuon noin räikeän puolueellisuuden vuoksi tekisi mieli antaa sympatiaääni Haavistolle.
Onko Suomikin näin korruptoitunut maa, ettei media edes pyri kovin tasapuoliseen kohteluun.
Kommentit (3)
haavistolle annettiin aikaa ajatella, ettei olis mennyt viimeisetkin uskottavuuden rippeet. "kun minä siellä ja täällä rauhaa rakensin" blaa blaa
Haaviston olisi pitänyt pystyä haastamaan Niinistö ja hyökätä vastaamaan kysymyksiin, mutta siihen Pekka on aivan liian kiltti.
Miettikääpä varovaista Pekkaa Putinin tai Obaman kanssa...
No tuleehan siitä selvä peli, kun media koko ajan tuollaisilla pienillä huomaamattomilla jutuilla syöttää kansalle valmista vastausta.