Onkohan Victorian ja Danielin seksielämään puututtu hovin taholta nyt raskauden aikana?
Kun se raskaus on kuitenkin niin tärkeä ja kaiken pitää mennä monarkiassa hienosti, niin onkohan joku taho, kuningashuone tai hallitus kieltänyt paria harrastamasta seksiä raskauden aikana..ihan vaan varmuuden vuoksi.
Kommentit (7)
harrastaa seksiä vai ei? Ei kai siihen nyt kansanvaaleja tarvitse järjestää.
Voi apua, mua taitaa vähän väsyttää.. :D Mut kiitti nauruista!
Victoria ja Daniel ovat niin maanläheisiä ja nykyaikaisia ihmisiä, että tietävät ihan varmasti hyvin sen, että raskauden aikana voi rakastella ihan mainiosti.
harrastaa seksiä vai ei? Ei kai siihen nyt kansanvaaleja tarvitse järjestää.
Ensimmäinen lapsi kyseessä kuitenkin, joten ovat aivan untuvikkoja kaikessa. Jokuhan niitä on opastanut, lääkärit, neuvola, mutta kuningashuoneelle varmasti kerrottava kaikista ohjeista ja opastuksista..?
Eivät ole ihan tavantalliaiset tässä lasta saamassa.
harrastaa seksiä vai ei? Ei kai siihen nyt kansanvaaleja tarvitse järjestää.
Ensimmäinen lapsi kyseessä kuitenkin, joten ovat aivan untuvikkoja kaikessa. Jokuhan niitä on opastanut, lääkärit, neuvola, mutta kuningashuoneelle varmasti kerrottava kaikista ohjeista ja opastuksista..? Eivät ole ihan tavantalliaiset tässä lasta saamassa.
ohjeet tulisi hovilta. Tai oishan se kiva kun hovin virallisessa tiedotteessa lukisi: "olemme antaneet ohjeen v&D:lle, että peittoa ei sitten heiluteta koko raskauden aikana!"
Voi apua, mua taitaa vähän väsyttää.. :D Mut kiitti nauruista!
rakastelemisesta ole minkäänlaista vaaraa normaalissa raskaudessa, niin olisi aika pelottavaa.. Jos taas raskaudessa on pienintäkin huolen aihetta, niin sitten totta kai.