Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

lapsen isän veronpalautukset tuli mun tilille????

23.12.2006 |

eli onko kellään kokemusta asiasta, oikeuden kautta todettu isäksi, kaupungilta olen kokoajan saanut lapseni elarit, nyt tuli 150 euroa rahaa eilen, soitin elatuskäsittelijälle, sanoi että ne on ulosotosta tulleita rahoja isältä, eli tarkoittaako tämä että ensi kuussa en sitten saa elareita kaupungilta vai miten? joka kk olen saanut kaupungilta maksut, mitään ei ole jäänyt puuttumaan. eikö se 150 euroa kuuluisi mennä kaupungille eikä minulle?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
23.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

20e enemmän maksettavaksi elareita, kuin mitä kaupungin maksamat elarit ovat... Ja kuukausien kuluessa tuo summa on kasvanut... Nyt isä on sitten saanut palautuksia ja ne peritään suoraan häneltä ja sinä olet saanut tuon erotuksen ;) Siis isälle määrätty elatusmaksu miinus kaupungin maksama elatusmaksu on tuo erotus.. Jopas selitin hankalasti ;)

Vierailija
2/2 |
23.12.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

isälle määrättiin se minimi, 118 euroa, eli just siks en ymmärräkään, mikä tuo summa on, enkä nyt uskalla käyttää jos ne ei sitä sitten ens kuussa maksakaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla