Onko teillä lunta?? Meillä ON :)
Kommentit (6)
Toivottavasti saadaan vähän pakkasta, että lumi myös pysyy maassa! On niin kaunista ja heti pamahti joulutunnelma päälle, kun satoi lumen.
Ensinnäkin auto vaan talliin, niin eipä tarvi ikkunoita raaputella. Pihallahan on ihanaa kun on lunta! Kaunista ja jouluista, kyllä se lumi vaan kuuluu jouluun ihan ehdottomasti. Lapset onnessaan teki hipparinkejä pihalle ja oottavat, että kohta pääsee hiihtämään ja jospa vielä peräti mäenlaskuun tänä talvena. Ja lumityöthän on loistavaa kuntoilua.
Mutta eipä näy valkoista meidän pihalla :-(
Mies juuri ilmoitti, että lunta on tullut jo monta tuntia, en ollut hoksannut katsoa ulos " surffailun" lomassa. Maa on siis valkoinen!!!!!!!!
Olisihan tuossa puolen kilometrin päässä tietysti talli, mutta paikka maksaa lähes 200 euroa kuukaudessa...
Minä olen ainakin ikionnellinen, että pihalla on lämmintä. Se että on lunta tarkoittaa sitä, että pihalle on ikävä mennä vaikka olis minkälainen avaruuskävelyasu päällä. Autoja saa skrapata ja lämmittää jatkuvasti, lumi tuo lumenluontityötä jne. OLIS VAAN TOSI LÄMMIN JOULU!