Kylläpä Jussi Halla-Aho oli loistava A-talkissa!
Harmi, etten ymmärtänyt äänestää häntä vaaleissa, vaan jotain onnetonta kokkaria.
Kommentit (11)
Noita muita taitaa oikeasti pelottaa joutua väittelemään itseään älykkäämmän kanssa.
Suomen henkinen taso on niin halla-ahoa kuin vain voi olla. Ihan hävettää olla täällä.
Näytti ohjelmassa todellisen, kamalan luonteensa ja vielä typerämmät aatteensa.
Onneksi persut eivät saaneet meidän perheen ääniä.
Osaisitko kumota joitain Halla-ahon argumentteja vai osaatko vain haukkuahänen olemustaan?
Anna Kontulan älykkyydestä en osaa sanoa, mutta hänen kirjoittattamansa kirjat ovat kyllä mielestäni olleet todella mielenkiintoisia.. Kiinnostavista aiheista ja ovat helppoa lukemista myös ei-akateemisille. Suosittelen tutustumaan :)
vähättely ja vastakysymysten esittäminen on älykästä, niin olkoon sitten.
Vaikka en häntä äänestänytkään vaan kokoomusta niin on kyllä mies paikallaan. Tuon nähtyäni rupesin oikeastaan toivomaan, että hänestä tulee suoraan sisäministeri. Ei tuolla montaa parempaa ainakaan ole eikä takuulla yhtään viisaampaa. Sehän Halla-Ahossa ottaa päähän kun se on ihan liian viisas, sitä ei saa puhumalla solmuun millään ja se on tarkistanut kaikki faktat viidestä lähteestä, nytkin toi toimittaja teki itsestään ihan narrin ja pellen, siis se Jan Andersson tms. Oli häneltä nin luokaton esitys, että tuolla pääsee takuulla johonkin oppikirjaan, miten ei koskaan puolueettoman toimittajan pitäisi toimia. Toimittajalla petti itsellä kontrolli ja hän lähti ikään kuin peliin mukaan siinä vaiheessa kun hän oli jo hävinnyt kaiken. Toimittajan pitäisi vaan välittää tietoa, nyt hänestä tuli uhri ja luonne ei antanut periksi vaan oli lähellä pilata koko ohjelman. YLE voisi hieman skarpata ja katsoa ketä sinne palkkaatte, ihmiset odottaa ammattitaitoa eikä mitään lapsellisia pellejä kuten tuo.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Oikaisu+Perheenyhdist%C3%A4misi%C3%A…
Perheenyhdistämisiä on Hesarin mukaan yli 5000 eikä muutamaa sata kuten väitti. Suomen politiikan toimittajat ovat ihan hirveän huonoja, asiallisuus ja puolueettomuus on ihan mahdoton yhtälö noille ties minkä kansanopiston kurssin käyneille.
Toimittajalla meni pahasti pasmat sekaisin kun molemmat persut olivat niin viileitä ja toimittaja itse lämpenikin pahasti. Eerolan ura vastaanottokeskusksissa ja pakolaiskeskuksessa on kova piikki lihassa. TIetää takuulla mistä puhuu ja se voi monelle suvaitsevaiselle (jotka siis ovat nykyään kaikkea muuta) olla liian kova pala. Toimittaja tosiaan pilasi tuon ohjelman, kokoomuksen ja vasemmistoliiton edustajat jäivtä ihan paitsioon kun toimittajakokelas yritti ja yritti.
Adoptiosta täysin pihalla. Luuli ettei yh voi adoptoida. Jauhto suuhun siitä. Ihme selittelyä joistain nettikirjoitteluistaan myöskin. Ja huono ulosanti. Käsittämätöntä ettei kaverit viitsi käydä jossain esiintymiskoulutuksessa ennekuin lähtee tuollaiseen hommaan, misä pitää osata esiintyä.
Halla-Aho pärjää väittelyissä kyllä käytännössä ihan kenen kanssa tahansa. Leif Salmenkin nolasi itsensä aivan täysin Pressiklubissa ennen vaaleja.
Adoptiosta täysin pihalla. Luuli ettei yh voi adoptoida. Jauhto suuhun siitä. Ihme selittelyä joistain nettikirjoitteluistaan myöskin. Ja huono ulosanti. Käsittämätöntä ettei kaverit viitsi käydä jossain esiintymiskoulutuksessa ennekuin lähtee tuollaiseen hommaan, misä pitää osata esiintyä.
Käytännössä YH:t eivät voi adobtoida, juridisesti kyllä, mutta käytännössä ei. Ulkomailta ei voi adobtoida edes samaa sukupuolta olevat. Eerola oli keltanokaksi mielestäni hyvä, parempi kuin moni kokeneempi. Kokoomuslainen tyttö peesasi todella paljon Halla-Ahoa. Eerola vastasi sillä suomi24-osallaan toimittajan kysymykseen liittyen Suomen sisuun ja mielestäni oli ihan asiallinen pointti jos kuuntelit sen kohdan ajatuksella.
Suomen henkinen taso on niin halla-ahoa kuin vain voi olla. Ihan hävettää olla täällä.
Näytti ohjelmassa todellisen, kamalan luonteensa ja vielä typerämmät aatteensa.
Onneksi persut eivät saaneet meidän perheen ääniä.