Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Cadiz Espanjassa - matkakokemuksia?

Vierailija
19.03.2011 |

Onko joku käynyt tuolla? On siis vanha ja kaunis kaupunki Espanjassa Atlannin rannikolla. Ainakin Aurinkomatkat tekee sinne matkoja.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joku jo mainitsi tuon tuulen, ja se todella häiritsikin. Viikonloppuisin oli vähän vaikea "mahtua" tekemään mitään, kun paikalliset valtasivat rannat ja ravintolat. En siis itse oikein tykännyt paikasta. Olisi voinut olla kivempaa, jos olisi ollut edes sellainen hotelli, missä on uima-allas. Lisäksi ihmiset olivat jotenkin vähän tympeitä tuolla suunnalla Espanjaa. Jos menisin tuolle seudulle uudelleen, valitsisin tukikohdakseni ehkä jonkun enemmän turisteille suunnatun paikan. Rantalomallehan tuonne kuitenkin yleensä mennään.

Vierailija
2/3 |
20.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Käydään joka kesä aurinkorannikolla ja pari kertaa on ajeltu Cadiziin, oltu siellä sitten pari päivää. Minä kyllä tykkäsin. Kivat rannat, hyvät ostosmahdollisuudet ja nätti kaupunki. Ei se tuuli ainakaan meitä häirinnyt (heinäkuussa ollaan käyty). Kuumahan siellä silloin on, niin kuin Espanjassa tuolloin muutenkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
19.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

käunyt. Tykkään rantaelämästä. Kaupungin rannalla ei ole palveluita, siis tuoleja ja varjoja, vessoja yms. Lisäksi siellä on aina kauhea tuuli, joka on minusta iso miinus.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi neljä seitsemän