Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Porno pilaa seksielämän :(

Vierailija
30.10.2005 |

Minä innostuin etsimään uusia tuulia seksielämääni katsomalla pornoa ja lukemalla seksinovelleja jne. Innoissani sitten odotin että mies tulee työmatkalta. Mutta mitä tapahtui, ennen niin ihana seksielämä alkoi maistumaan puulta. En ole päässyt ollenkaan fiilikseen. Nyt ei enää tee edes mieli. En osaa sanoa mikä nyt tuli. Tuntuu etten halua enää oikeaa seksiä ollenkaan, olisi vain kiva uppoutua filmeihin ja novelleihin. Osaako joku neuvoa, mitä nyt pitäisi tehdä? Kyllähän sitä pitäisi nämä aviollisetkin velvollisuudetkin hoitaa. Onko enää entiseen paluuta?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
31.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miksi et kiihotu miehestäsi. Porno yhdistettynä sopivasti oman miehen väliseen leikkeihin on kiihottavaa ja piristää sopivasti parisuhdetta.

Saako porno sinut haluaamaan jotain parempaa, vai? Oletko tyytymätön?

Meillä seksi on melkeinpä parempaa kuin seksileffoissa, ainakin siltä tuntuu...

Vierailija
2/5 |
31.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä minä olin vielä aivan tyytyväinen seksielämäämme pari viikkoa sitten. En olisi osannut pyytää parempaa, en osaa vieläkään. En tiedä mitä tapahtui, tuntuu vain paljon helpommalta tyydyttää itsensä vaikka novellia lukiessa. Siinä saa mielelle enemmän virikettä, en kuitenkaan näe mitään iloa siitäkään jos alkaisi " matkimaan" luettua tai katsottua puolison kanssa. Ei sitä samanlaista fiilistä saa ja ihan hyvin sooloiltiin tähänkin asti. Olisikohan syy siinä että kahdenkesken ei pääse sivustaseuraajan osaan (jota en kyllä oikeassa elämässä haluaisikaan)? Jäinkö siihen jotenkin koukkuun? En tiedä, ihan masentaa. Olisi pitänyt alunperinkin vain olla tyytyväinen, eikä etsiä itekseni uusia tuulia. En usko että puhuminenkaan miehen kanssa auttaisi. Mitä voisin sanoa? Enhän voi edes pyytää häneltä mitään mikä auttaisi, mielestäni mies on kaikkea mitä voi toivoa. Ei vain tee yhtään mieli. Sen sijaan netin tarjoamat vaihtoehdot kiehtovat...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
31.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

ajattele niitä pornojuttuja samalla kuin nait. niin yksinkertaista se on :)

Vierailija
4/5 |
31.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla välillä vähän samaa ongelmaa.



Yritä rajoittaa pornon katselua ja novellien lukua. Jos tuntuvat jo liian kiehtovilta, ja pelkäät jääväsi koukkuun. Lähde vaikka lenkille välillä sen sijasta. Ja katso joku tavallinen, mutta romanttinen leffa!



OLisko ideaa katsoa pornoa yhdessä miehen kanssa? Silloin voisitte molemaat kiihottua siitä yhtä aikaa?



Mutta älä nyt hätäänny. Seksielämässä on muutenkin kaikenlaisia vaiheita. Jos tämä ongelma on vasta ollut pari viikkoa, niin tuskin se on tullut edes jäädäkseen. Ehkä nyt jotenkin vaan yrität liikaa. Yritä rentoutua. Kehittele rakastellessa omia fantasioita, jotka sinua kiihottavat.



Vierailija
5/5 |
31.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja voisiko olla niin, että kaipaat seksielämäänne jotakin uutta. Kokeilkaa jotain uusia juttuja: fantasioita, asentoja, toisen hyväilyjä uudella tavalla, mitä vaan mitä molemmat haluatte.



Monilla pareilla käy niin, että seksi ajautuu rutiininomaiseksi. Aina tehdään samat jutut. Yllätyksellisyys katoaa ja seksistä tulee tylsää ja ennalta-arvattavaa. Säilyttäkää leikkimielisyys ja yllätyksellisyys! Seksiä ei tarvitse ottaa niin vakavasti. Ja jos välillä ei tunnu niin hyvältä, niin ei sitäkään tarvitse ottaa niin vakavasti. Kohta varmasti taas tulee paremmat ajat!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan kahdeksan