Lidl! Kuinka te uskallatte ostaa kyseisestä kaupasta mitään kun taas
Kommentit (13)
pakastekasviksia. Voitteko kuvitella? Pakastekasvikset homeessa :=O Ja ei ollut Lidl.
Miten ihmiset uskaltaa ylipäätään koskaan ostaa mitään ruokaa kaupasta? Kannattaisi vain viljellä itse. Kalastaa ja keräillä syksyllä sieniä ja marjoja. Laihtuisikin kivasti.
olen ollut töissä eräässä kotimaisessa kauppaketjussa ja sielläkin tuotteita vedettiin myynnistä vähän väliä. ei kaikesta kerrota kuluttajille.
mä uskallakaan! Ostan vain aitoja kotimaisia banaaneja k-kaupasta.
mä uskallakaan! Ostan vain aitoja kotimaisia banaaneja k-kaupasta.
Komppaan edellsiä. Joka kauppaketjusta vedetään joskus tuotteita pois ja aina toisinaan eksyy elintarvikkeiden sekaan killoin mitäkin. Ihan normaalia tuo on.
Jos Lidlissä jotain tapahtuu, siitä vain heti tehdään niin iso numero kun sehän ei joidenkin mielestä ole mikään "oikea kauppa". Käsittämätöntä ennakkoluuloisuutta! Ite käyn Lidlissä usein ja tosi tyytyväinen olen. Citymarketista ostin viimeksi karkkipussin ja pussista löyty 5 senttiä pitkä puutikku!
Mä tykkään niiden vishystä, sitä käyn ostamssa sillointällöin, nyt kesällä kävin useammin. Saatan samalla katella onko siellä jotain muuta ostamisen arvoista, mutta yleensä teen ostokset muissa kaupoissa.
Täytyy myöntää että mäkin olen huomannut että viimeaikoina lidl on vetänyt paljon tuotteita pois myynnistä ja eihän se kaupan imagoa mitenkään nosta.
Kuinka uskallat koskaan poistua kotoasi ulos, kun lentokone oli taas tippunut uutisten mukaan jossakinpäin maailmaa maahan?
Kyllähän tätä myynnistä poisvetämistä tapahtuu kaikilla kauppaketjuilla, ei vain Lidlillä. Itse ainakin jatkan siis edelleen niiden harvojen ja satunnaisten ostosteni tekemistä Lidlissä.
kauppaketju, joka uskaltaa tunnustaa nää virheensä ja tiedottaa niistä nopeasti ja avoimesti.
Muut salailevat vaan :(
kauppaketju, joka uskaltaa tunnustaa nää virheensä ja tiedottaa niistä nopeasti ja avoimesti. Muut salailevat vaan :(
kauppaketju, joka uskaltaa tunnustaa nää virheensä ja tiedottaa niistä nopeasti ja avoimesti.
Muut salailevat vaan :(
Totta!
Oolemmeko koskaan kuullut esim K-supermaketeista, Citymarketeista yms mitään? Lid´l on viisas kun tiedottaa muut salailee asioita.
"Hazard is my middle name??"
Sitäpaitsi olin eilen Lidlissä ja siellä oli venäläinen tyttö korkokengissä ja verkkosukissa. Näkeekö Siwassa sellaista?
Hazard is my middle name??
Anjoviksia jos nyt tarkoitat, niin mun äiti osti tässä joku aika sitten ihan Valintatalosta purkillisen ravintolafileitä, verrattavissa anjoviksiin, samaa tuoteryhmää.. niin johan oli kylmäketju katkennut heilläkin kun purkki suorastaan räjähti seinille kun äiti sitä alkoi avaamaan... Että osaa ne muissakin ketjuissa tyriä.