Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Haluaisin kovasti vielä yhden lapsen.

Vierailija
16.08.2010 |

Miten saisin miehen haluamaan samaa? kaksi lasta ja on ja enempään ei taidan suostua. Pelkään että tämä asia alkaa myöhemmin hiertämään.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

En uskalla toivoa että joskus suostuisi, pitää vain nauttia näistä jo olevista.



Oon molempien lasten vauva-aikana kärsinyt synnytyksen jälkeisestä masennuksesta, ja onhan se ollut varmasti aika kauheaa katsoa ja hoitaa. Mies on sanonut suoraan, että ei uskalla ajatellakaan kolmatta enää, kun nyt viimein eletään suht seesteistä arkea.



En itsekään tajua, miksi sitkeästi haaveilen vielä kolmannesta vauvasta - paitsi että mulla masennuksesta huolimatta on paljon kultaisia, ihania muistoja vauva-ajoilta, ja jotenkin oon lapsesta asti ajatellut että kolmen lapsen perhe ois sellainen täysi ja oikea. Mutta pakko tässä on kunnioittaa myös miehen toivomuksia, onhan tää hänenkin perheensä ja hänenkin lapsensa, joiden hän ei halua joutuvan enää kärsimään tasapainottomasta äidistä... kun nyt viimein menee hyvin.

Vierailija
2/4 |
16.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nälänhätä!

Ajattele maailman nälkäisiä lapsia!

Meitä on liikaa :(



Ei lapsi ole mikään lemmikki, joka hankitaan noin heppoisin perustein! Teillä on jo 2 ja se riittää. Piste.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
17.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mieheltä kysyinkin eikö yksi lapsi olisi vielä kiva vastaus kuului no enpä tiedä, eli toivoa vielä on:DD

Vierailija
4/4 |
17.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mun mies ei suostu edes toiseen lapseen :/

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi kuusi