Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Saapikkaat muodokkaisiin jalkoihin? Tyylinikkarit, apua!

Vierailija
30.08.2010 |

Millaiset saapikkaat pukisivat parhaiten lyhyitä ja tukevia jalkoja. Mikä olisi sopiva pituus. Olisiko parempi että varret olisi ihan pelkistetyt vai voisiko niissä olla solkia tai muita koristeita. Mikähän olisi paras koron korkeus?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
30.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vaan kulahtaneita tunika-leggins-mammoja-

Vierailija
2/5 |
30.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

saappaita en laisinkaan

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
30.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tekevät jalat entistä paksumman näköisiksi. Minulla on lihaksikkaat jalat ja käytän yksinkertaisia ja pitkävartisia mustia saapikkaita, mm. strech-saappaita.



Mitä korkeampi korko, sen parempi tietty, mutta esim. viiden sentin korkokin tekee jo ihmeitä.



Tosin mieluimmin kannattaa antaa piut paut ja käyttää tasan sellaisia saapikkaita kuin itse haluaa. Jos joku mukamas tyylitietoinen palsta mama saa siitä vettä myllyynsä, aina huvittavampaa.

Vierailija
4/5 |
30.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli yli pohkeen. Mustat tai tummat väriltään ja korkoa hiukan enemmän ja koron tulisi alkaa suoraan kantapäästä eli ei ns. trendikorkoja, jotka tavallaan taipuvat jalan alle, ei mitään pompidour-korkoja vaan siis suorat. Liiallisia krumeluureja paksuimmissa kohdissa kannattaa välttää, ne vetävät katseen juuri sinne. Muuten ketjut yms. ovat ihan hyvät. Kun saapikkaat ovat oikean malliset ja -kokoiset niin sääret näyttävät oikein sutjakoilta! Terv. Paksukinttuinen, mutta optiset harhat hallitseva :D

Vierailija
5/5 |
30.08.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Äläkä usko, ettei tuhtikinttuinen voi laittaa saapikkaita! Äläkä tunge niitä lahkeen alle...Hurjin näky on nilkkurit silloin kun koivet lyhyet ja paksut.