U2 surkeaa musaa. Samaa mieltä?
Kommentit (11)
koko ajan 3 x 103 rekkaa jyrää ympäri maailmaa bändin lavarakennelmien kanssa, ekologista meininkiä.
yhtään mahtipontisista stadionbändeistä, nou thänks!
U2 on vielä pahempi kuin Bon Jovi tai Bruce Springsteen, en menis niitten keikalle, enkä ikinä ole kuullut yhtään siedettävää biisiä niiltä...
Musiikki on niin hyvää kuin yhdet maailman parhaista muusikoista vaan voi tehdä. Vaikka bänndin jäsenillä onkin ikää jo 50v, niin silti keikka oli yksi energisimmistä mitä olen nähnyt. Show oli spektaakkelimaisuudessaan ylivoimaisesti hienoin ikinä.
U2 forever!
ja viitsivät tehdä spektaakkelimaisia konsertteja. Mutta se ei nyt pelasta yhtään, jos musiikki tosiaankin on surkeaa ininää.
Pidän U2:n Still haven't found what I'm looking for -kappaleesta tosi paljon. Heillä on myös muitakin sellaisia biisejä, joilla oli mahdollisuudet nousta loistaviksi esityksiksi. Uusintaversio Onesta Mary J. Bligen kanssa osoittaa sen, että kun asiansa osaava laulaja biisin vetää, niin siitä tulee hyvä. Valitettavasti Bono ei kaikesta erinomaisuudestaan huolimatta tähän pysty. Harmi sinänsä, koska esimerkiksi Elevation ja Vertigo olisivat juuri tällaisia, jotka vaatisivat vain loistavaa tulkintaa.
Aikuispoppia, ei edes rokkia, kaikki biisit kuulostavat samalta, ja samanlaisia jollotuksia mahtuu 13 tusinaan. Ja sanon tämän siitä huolimatta, että mies diggaa hulluna, ja olin myös perjantain keikalla. Mielipide ei muuttunut.
pääasiassa niistä suurista hiteistä, ne on klassikoita. Mutta on paljon U2:n musaa joka on aika yhdentekevää. Eilinen keikka oli kyllä silti todella vaikuttava ja mieleenpainuva jo sen uskomattoman fiiliksen takia joka stadikalla oli. Ja oli se hienoa kuulla ne klassikot livenä! Hyvä keikka!
..eikä musta sellaista eilisen keikankaan jälkeen tullut. Mutta fiilis oli hyvä ja kiva oli olla paikalla. Lava oli hieno ja olihan se kiva olla paikalla kun historiaakin tehtiin.
Bändin meriittejä en voi skipata mitenkään. Kiva oli olla paikalla hyvä fiilis ja tarjoilu pelas, ainakin vip-puolella.
ja muut pelkkää täytemusaa. Ei kiinnosta siksi kalliit konsertit.
Mihin U2 menestys perustuu? En ole itse vielä keksinyt, ei ainakaan musiikkiin, se on todella surkeaa melua Bonon ininän kera.