Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tyttären parhaan kaverin idoli, huolestuttaa

Vierailija
01.08.2009 |

Tyttären kaveri ihailee Katie Pricea, joka on jokin tissitähti briteistä. Epäilen, että myös oma lapseni :( Molemmat ovat jo 17-vuotiaita eli melkein täysi-ikäisiä. Tyyliä ja rusketusta matkivat jne. Tyttö käyttää rahaa suihkurusketukseen jne.



On käynyt mielessä että pitääkö tässä alkaa pelätä että tyttö laitattaa esim. silikonit kun on täysi-ikäinen? Surettaa ja hävettääkin.



Googletin Katiesta juttuja ja esim. tässä hän on kirjakaupassa signeeramassa kun on julkaissut kirjansa. En IHAN ymmärrä asuvalintaa:



http://theskinnywebsite.com/site/2009/07/katie-price-signs-copies-of-he…

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
01.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta väliäkö hällä, kenen nuoruusidoleissa nyt EI olis noloja häseltäjiä tai pahempaa

Vierailija
2/7 |
01.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

miksi ihailee tuollaista?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
01.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ymmärrä myöskään miksi joku mies pitäisi tuollaista transvestiittilookkia hyvännäköisenä...

Vierailija
4/7 |
01.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen jutellut, mutta sanoo ettei HÄN ihaile vaan kaveri.. on muuten järkevä ja pärjää koulussa hyvin ym. Olen kysynyt että onko tuon näköinen nainen hänestä kaunis niin kiertelee jotenkin että vaatteet ja iho on ja hyvässä kunnossa, ehkä vähän liian leikelty. Mulla on tunne, ettei halua puhua mun kanssa ihan suoraan enkä toisaalta viitsis puhua kuin pikkulapselle, koska on tosiana järkevä ja melkein jo aikuinen.

Vierailija
5/7 |
01.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt on toiveet kohdallaan.



-mies

Vierailija
6/7 |
01.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hiukset vain blondiksi, niin melkein täydellinen Barbiehan se siinä. Onko siis ihme jos on lapsen idoli?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
01.08.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toi lienee nyt tätä julkkiskulttia, eikös toi Katie Price ole joku tosi tv -esiintyjä? Ja kaikilla nyt on teininä ihan outojakin ihanteita, eipä noi omat ihanteet Hanoi Rocks tai Duran Duran nyt niin kovin hohtoisia ole aikuisen näkökulmasta. Toki niillä on jotain meriittejä, musiikki siis, eikä pelkästään esiintyminen telkkarissa vähissä vaatteissa.



Mä ehkä johdattelisin keskustelua enemmän siihen suuntaan millaisia asioita kannattaa tavoitella ja ihailla.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä viisi kahdeksan